Zavřít reklamu

Jako každý víkend vám i nyní nabízíme pár tipů na netflixovou podívanou. Jelikož platí zákaz vycházení a stejně není kam jít, podíváme se dnes na celovečerní filmy, z nichž by se některé daly označit za nestárnoucí klasiku. Půjde tedy o snímky, které mají přes dvě hodiny. Stejně jako vždy připomeneme, že služba nabízí prvních 30 dní zcela zdarma. Pokud vám tedy služba nebude zcela vyhovovat, není problém ji po pár týdnech zrušit.

Batman začíná

V roce 2005 přinesl Christopher Nolan na filmová plátna další film o Batmanovi, jehož ztvárnil Christian Bale. Snímek si získal ohromnou fanouškovskou základnu. Hlavně pak druhý díl The Dark Knight, který na Netflixu rovněž naleznete i s The Dark Knight Rises.

King Kong

První film Petera Jacksona po kultovní trilogii Pána prstenů byl naplněn velkým očekáváním. Příběh vypráví o skupině filmařů, kteří se rozhodnou na ostrově Skull Island natočit dokument. Časem ale zjišťují, že to nebyl nejlepší nápad. King Kong si odnesl tři Oscary.

Jurský park

Velký návrat na Netflix hlásí tato filmová legenda. Naivní miliardář chce otevřít pro turisty park plný dinosaurů. Když ale jeho bezpečnost mají posvětit vědci, vše se zvrtne a začíná boj o holý život. Film získal tři Oscary. Na Netflixu rovněž naleznete Jurský svět.

Forrest Gump

Asi nemá smysl vám tento film blíže představovat. Jedná se totiž o jeden z nejlepších snímků vůbec, ve kterém je k vidění úžasný herecký výkon Toma Hankse. Poměrně prostoduchý Forrest inspiroval spoustu lidí. A kdysi, věřte nebo ne, investoval i do Applu. Snímek získal celkem šest zlatých sošek.

Trosečník

Systémový inženýr letí na pracovní cestu. Kvůli havárii letadla se ale ocitne na pustém ostrově, kde je odkázán jen sám na sebe. Tom Hanks si za výkon v tomto filmu odnesl Zlatý Glóbus.

Irčan

Tento přes tři hodiny dlouhý film byl nominován na deset Oscarů, ovšem žádnou cenu nedokázal proměnit. To mu ale v žádném případě neubírá na kvalitě. Gangsterka Martina Scorsese, v níž září Robert De Niro a Al Pacino, byla jednu dobu nejsledovanějším filmem na Netflixu. Rozhodně stojí za podívání.

Čtěte dále

Více z rubriky Seriály

Dnes nejčtenější

.