Zavřít reklamu

Českém nyní prostupuje sportovní nálada. Díky probíhajícímu MS je sport v naší zemi nyní tématem číslo jedna. Pokud jste správně naladěni, třeba vám vykouzlí úsměv na rtech nějaký sportovní pořad.

Baggio: Božský copánek

Skvělý film ze světa fotbalu, který filmovým ukazuje vzestup skvělého italského útočníka Roberta Baggia, jenž má za sebou štace ve Fiorentině, Juventusu i obou milánských celcích. Rovněž je držitelem Zlatého míče. Většina lidí si ho ale spojuje s promarněnou penaltou z finále MS proti Brazílii.

Poslední představení

Michael Jordan a Chicago Bulls je ikonické spojení hráče a sportovního klubu. Desetidílný dokument vám dovolí nahlédnout do zákulisí dění týmu, který byl v 90. letech považován za nejlepší tým všech dob. V dokumentu narazíte na zpověď nejen Michaela Jordana, ale i jeho spoluhráčů, protihráčů i trenérů. Jde o nejlepší sportovní dokument, jaký jsem kdy viděl. A to basket nesleduji.

Dycky Sunderland

Anglický fotbalový klub Sunderland jednoho roku sestoupil z anglické Premier League do Championship. Jelikož představitelé klubu věřili, že se ihned do 1. ligy vrátí, začali natáčet dokument, který bude mapovat „cestu na vrchol“. Sunderland ale spadl ihned do 3. ligy a horko těžko se dostával vzhůru. Momentálně se nachází ve 2. lize.

Domácí tým

Jde spíše o rodinný film, který vypráví o suspendovaném trenérovi NFL, jenž se vrací do města, kde bydlí jeho syn. Jelikož nemá moc věcí na práci, začne trénovat jeho žákovské mužstvo, které opravdu za moc nestojí.

Schumacher

Dokument o legendě formule 1. Michaela Schumachera nemá cenu představovat. Sedminásobný mistr světa, který po kariéře utrpěl vážné zranění během lyžování. Dokument mapuje jeho cestu až na vrchol. Pro milovníky závodů F1 povinná záležitost.

Společně: Boj o treble

Zajímavý fotbalový seriálový dokument, který mapuje cestu Manchesteru City k historickému treblu v sezóně 22/23.

Životní trefa

Basketbalový skaut je na dně. Ve Španělsku ale objeví zajímavý talent a rozhodne se ukázat světu a NBA, že ještě není na odpis.

Boj: Bubba Wallace

Máte-li rádi závodění, zřejmě vás zaujme tento šestidílný miniseriál. Nabízí k němu následující popis „Aktuálně jediný černošský účastník seriálu automobilových závodů NASCAR Bubba Wallace využívá svého talentu a pozice a snaží se tento sport změnit.“

Moneyball

Film podle skutečné události. Basebalový kouč klubu Oakland Athletics Billy Bean touží po vítězství. Oakland je ale malým a špatně financovaným klubem. Billy si jednoho dne najme jako asistenta mladého Petera Branda, který si lebedí ve statistice. Svá sportovní rozhodnutí začnou činit pouze na základě matematiky, což je sportovní veřejností ostře kritizováno. Úspěchy se ale časem dostaví.

Maradona v Mexiku

Tento miniseriál vypráví o pokusu Diega Maradony zachránit fotbalový klub Dorados a postoupit do první ligy. Velmi zajímavý seriál pohlížející na tuto legendu z osobnějšího úhlu.

Čtěte dále

Více z rubriky Seriály

Dnes nejčtenější

.