Zavřít reklamu

Další měsíc je téměř za námi a na streamovací službě HBO GO se opět objevila další várka filmových novinek. Na své si přijdou milovníci dokumentů i akčních snímků – v nabídce je například dokument o kontroverzním umělci jménem Banksy, špionážní thriller podle skutečných událostí nebo sci-fi drama s Bradem Pittem.

Děti showbyznysu

Děti v showbyznysu jsou již řadu let tématem, které veřejnost velmi zajímá. Celovečerní dokument z režisérské dílny Alexe Wintera – který sám byl dětským hercem – vypráví o vzletech i pádech dětí, které jsou aktivní v oblasti showbyznysu. Snímek je podle Winterových vlastních slov jeho srdeční záležitostí, ve které se odráží jeho osobní zkušenost. Co se skrývá za nablýskanou oponou dětské umělecké činnosti?

Státní tajemství

Britské špionážní drama Státní tajemství je natočené na motivy skutečných událostí. Ve filmu se setkáváme se zaměstnankyní britské zpravodajské služby Katharine Gunovou (Keira Knightley), která v roce 2003 – krátce před invazí do Iráku – obdrží zprávu, podle které Američané žádají britskou tajnou službu o pomoci při odposlechu členů Rady bezpečnost OSN. Katharine nehodlá nečinně přihlížet, vystavuje se tak ale obrovskému nebezpečí.

Banksy a vzestup pouličního umění

Asi jen málokdo dnes nezná jméno Banksy. Tento kontroverzní pouliční umělec se stal kromě jiného také inspirací pro dokumentární snímek režiséra Elia Espany. Britský dokument mapuje nejen Banksyho tvorbu, ale obsahuje také vzácné rozhovory se samotným umělcem. Nechte se strhnout zajímavým příběhem o cestě ilegálního umělce, jehož identita dosud zůstává záhadou, k pozici vůdce nového revolučního hnutí a zakladatele multimilionového impéria.

Ad Astra

Ve sci-fi thrilleru Ad Astra uvidíme Brada Pitta v roli astronauta Roye McBridea, který po tajemných událostech musí vyrazit na riskantní misi napříč nemilosrdnou sluneční soustavou, aby objevil pravdu o svém otci (Tommy Lee Jones) a jeho expedici, která před třemi desítkami let záhadně zmizela v hlubinách vesmíru.

Čtěte dále

Více z rubriky Seriály

Dnes nejčtenější

.