Zavřít reklamu

Ještě před tím, než se vrhnete do komentářů psát o tom, že Apple nabízí zdarma svůj vlastní kancelářský balíček iWork, tak vás zarazím. O tomto faktu samozřejmě vím, je ale nutné podotknout, že ne každému uživateli jednoduše balíček iWork vyhovuje. Osobně znám mnoho lidí, kteří kvůli práci musí namísto iWork využívat Microsoft Office, a to především kvůli kompatibilitě. iWork sice nabízí určitou formu kompatibility s Microsoft Office a dalšími programy, avšak například v případě Numbers -> Excel nefunguje plno vzorců. Proto se vyplatí raději ihned pracovat v Microsoft Office.

I přesto, že v dnešní době už jste schopni licenci na Office 365 sehnat za pár kaček, tak stále lidé hledají alternativy, které jsou naprosto zdarma. V tomto případě může přijít vhod LibreOffice, který vyhovuje jakožto alternativa zdarma k Microsoft Office jak na Windows, tak na macOS. I když se na první pohled může zdát, že placená verze aplikace musí být vždy lepší a nabízet více funkcí, tak to občas není pravda. LibreOffice může být na macOS pro určité uživatele o mnoho vhodnější, než právě Microsoft Office, či třeba iWork. Oproti Microsoft Office nabízí LibreOffice na macOS například možnost pro vytvoření portable flash-disku s nainstalovanými programy z balíčku LibreOffice, tudíž můžete mít kancelářský balíček s sebou vždy a všude. Nechybí ani kompatibilita napříč operačními systémy – soubor z macOS tak bez problémů spustíte ve Windows (a naopak), což se u kancelářského balíčku od Microsoft jednoduše říci nedá. Pracovat lze také s formáty z Microsoft Office, a ve funkční podobě bez ztráty vzorců a funkcí.

LibreOffice vás dále zaujme tím, že je samozřejmě k dispozici zdarma, což je jedna z největších výhod. Pro LibreOffice si navíc můžete stáhnout nespočet různých rozšíření, které vám v případě nutnosti mohou každodenní práci ještě více zpříjemnit. Zkrátka a jednoduše, i když se může zdát Microsoft Office jakkoliv dobrý, tak věřte, že už je v mnohých funkcích dávno překonán, a to právě balíčkem LibreOffice. Pokud sháníte kancelářský balíček, chcete se vyhnout řešení od Microsoftu a zároveň požadujete, aby byl zdarma, tak je LibreOffice naprosto perfektní alternativou, se kterou budete zcela jistě spokojeni.

Čtěte dále

Více z rubriky Seriály

Dnes nejčtenější

.