Zavřít reklamu

Pokud se chcete naučit stříhat, editovat a tvořit videa, tak k tomu budete potřebovat nějakou aplikaci. Většina aplikací, které se editováním videí zabývají, například Adobe Premiere Pro, Final Cut X od Applu či Sony Vegas, vyjdou obyčejného uživatele opravdu draho. Začátečníkům se samozřejmě nákup tak drahého softwaru nevyplatí, a tak se rozhodnout hledat alternativy, které jsou dostupné zdarma. V případě jablečných produktů může přijít vhod iMovie, avšak to je doopravdy velmi omezené. Jedná se o naprosto základní program, ve kterém bohužel nelze editovat dvě stopy videa zároveň a dokonce zde nelze například ani hýbat v vloženým textem. To jsou bohužel věci, které iMovie jednoduše „zabíjí“ a začátečníci musí po nějaké krátké době začít hledat další alternativu.

Pokud byste chtěli získat střihací program zdarma, který nabízí většinu profesionálních nástrojů, jednoduché ovládání a další skvělé funkce, tak vám mohu doporučit DaVinci Resolve od Blackmagic Design. Tento program dokáže spolehlivě pracovat s až 8K videem. Navíc k tomu, DaVinci Resolve využívá pro své fungování především grafickou kartu, což mnohé uživatele potěší. Mezi hlavní a nejpropracovanější funkce DaVinci Resolve patří možnost pro správu barev videí, nechybí však ale ani různé nástroje pro stříhání a další editaci. Samozřejmostí je také jednoduchá úprava audia a oproti iMovie můžete v rámci DaVinci Resolve upravovat i několik různých „vrstev“ videí najednou.

V případě, že byste chtěli získat DaVinci Resolve ve verzi zdarma i vy, tak je postup velmi jednoduchý. Stačí, abyste přešli na stránky vývojářů, kde stačí stisknout tlačítko pro stažení a vybrat operační systém, který používáte. Před stažením stačí ještě vyplnit krátký formulář/dotazník, do kterého zadáte vaše jméno, bydliště, e-mailovou adresu, telefon a důvod, proč si DaVinci Resolve chcete stáhnout. Po odeslání dotazníku už se můžete vrhnout na stažení a následnou instalaci programu. Po spuštění si stačí projít krátkým uvítacím procesem, kde si nastavíte určité předvolby. Pokud už jste někdy měli tu čest nějaký střihačský program vyzkoušet, tak mi dáte za pravdu, že DaVinci Resolve je svým rozložením velmi podobný ostatním aplikacím. Na tohle rozložení si však tak jako tak budete muset zvyknout, jelikož jej v DaVinci Resolve nelze měnit. Program DaVinci Resolve mohu jako alternativu zdarma pro střihačské aplikace jen a jen doporučit.

Čtěte dále

Více z rubriky Seriály

Dnes nejčtenější

.