Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  LibreOffice je fajn alternativa. Bohužel logika ovládání vychází z Microsoft Office a pro běžného uživatele není tolik komfortní jako iWork. Nadruhou stranu pokud potřebujete pracovat v  pomršené Xcel tabulce, je větší pravděpodobnost úspěchu v LibreOffice, než v Numbers.
  Každopádně si lidé z Libre zaslouží pochválit a podpořit. Snad jednou příjde den, kdy stát, úřady a firmy přejdou na otevřený formát a přestau plati Microsoftu to sprosté výpalné…. protože pochybuju, že by Microsoft otevřel své formáty ostatním, aby se MS Office soubory daly korektně otevřít v čemkoliv…

  jen par poznamek:
  – vzhledem ktomu, kolik lidi pouziva MS Office a kolik iWork je zrejme, ze „bezny uzivatel“ je ten, co pouziva MS Office. Sorry, ale iWork je mozna tak na napsani nakupniho seznamu
  – LibreOffice: bohuzel je z dlouhodobeho hlediska pouzivani tohoto baliku ve verejne a statni sfere o dost drazsi a narocnejsi na spravce IT, nez MS Office. Zjisti si data. Ale kazdopadne je existence LO velke plus, konkurence je vzdy dobra, i kdyz kompatibilita neni uplne 100%

  Který běžný uživatel používá iWork? Tady v Česku znám daleko, ale opravdu o hodně víc lidí, co používají MS Office. Jinak Libre Office je za mě fajn, mnohým může úplně v pohodě stačit.

  Já bych běžného uživatele nedefinováno počtem ale právě prací kterou dělá. Myslím že 90% lidí potřebuje právě napsat jen ten nákupní seznam. A k tomu je ten iWork přívětivější. A pak je tu ta skupina kanceláskejch Co si svou nudnou existenci zpestřují věcma jako makra, verze atd… A můžou tvrdit jaký jsou experti že dokážou používat pokročilé funkce “psacího stroje”.

  A ten kec otom že Open software je vlastne dražší a ja nevim co všechno ještě, je dost podobně zážitej nesmysl jako představa že Linux dokáže obsluhovat jen vysokoškolák s IT doktorátem.

  @ Benny
  Já neprosazuju iWork. Prosazují otevřený formát, který by korektně fungoval na MS Office, LibreOffice, iWork. Ať si každý vybere, ale nenuťte mě platit za MS Office, když píšu jen ten “nákupní seznam“. A na ten je proste IWork genialní

  Za mě zajímavé.
  Teď ještě něco podobného pro iOS a iPadOs a pak začnu věřit ze můj další NTB bude iPad.

  Ipad nema sanci NTB nahradit. Zkousel jsem to a je to mnohem komplikovanejsi.

  V některých případech to možné je, ale jde o to, jakou práci děláte. Myslím si ale, že už to mnohdy celkem bez problému jde, když si najdete aplikace, vždycky je ale fajn mít ještě PC/Mac na některé složitější věci.

  Dovi: pokud mluvíte o tom, že iWork na vše stačí alespoň Vám tak dobrý. Ale co lidi co s IT nemají tolik zkušeností a neví, že když soubor .numbers někomu pošlou kdo jede na Linuxu nebo Windows to je fuk tak si to ten dotyčný prostě neotevře pokud nemá registraci u Apple aby si to převedl a to už zase musí být zkušenější uživatel. Takže tady bych k iWork nikdy nesměřoval už jen z principu, že Apple si jede ve svých souborech. A tedy lidí co znám tak jedou buď v libreoffice, OpenOffice či MS Office. IWork nepoužívá nikdo koho znám právě kvůli kompatibilitě. Když už MS udělal pro Apple Office365 tak by taky Apple mohl MS říct jak otevřít numbers/pages.

Vložte vlastní komentář

celý text