Zavřít reklamu

Většina z nás již předpokládala, že se jablečná konference WWDC 2020 kvůli koronaviru buď vůbec neuskuteční, anebo dojde k přesunu na online verzi. Naštěstí k prvnímu zmíněnému scénáři nedošlo a Apple se rozhodl, že letošní WWDC uskuteční online. Můžeme se tak těšit na představení nových operačních systémů, dost možná s představením nějakých nových produktů. Pokud už se stejně jako my v redakci nemůžete WWDC dočkat, tak byste si mohli čekání zpříjemnit nastavením tapet s tematikou WWDC 2020. V tomto článku se společně podíváme na to, kde můžete takové tapety pro WWDC 2020 stáhnout, a jak je můžete na vašem zařízení nastavit.

Jak tapety WWDC 2020 stáhnout

Veškeré tapety, které jsou pro WWDC 2020 k dispozici, můžete stáhnout z Google Disku pomocí tohoto odkazu. Jakmile se na Google Disk přesunete, tak se vám zobrazí tři složky – iPhone, iPad a Mac. Podle toho, na jaké zařízení chcete tapetu aplikovat, si otevřete příslušnou složku. Pak už jen stačí, abyste si určitou tapetu, kterou si chcete nastavit, stáhli. Toho docílíte tak, že na Macu v pravém horním rohu klepnete na ikonu pro stažení, na iPhonuiPadu poté stačí na tapetě podržet prst, a poté stisknutím tlačítka OK fotku uložit do fotoaparátu. Tapet si samozřejmě můžete tímto způsobem stáhnout více anebo všechny, a poté se v galerii rozhodnout, kterou chcete využít.

Jak tapety WWDC 2020 nastavit

Pro nastavení tapety na Macu či MacBooku stačí, abyste na vámi vybranou tapetu kliknuli pravým tlačítkem (popřípadě dvěma prsty na trackpadu), a poté z rozbalovacího menu, které se zobrazí, vybrali možnost Nastavit obrázek na ploše. V případě iPhonu či iPadu přejděte do nativní aplikace Fotky, kde staženou a vámi vybranou tapetu rozklikněte. Poté stačí, abyste v levém dolním rohu klepnuli na ikonu sdílení (čtvereček se šipkou), a poté níže zvolili možnost Použít jako tapetu. Pak už jen v rozhraní pro nastavení tapety stačí klepnout na Nastavit a vybrat si, zdali chcete tapetu využít jen pro domovskou obrazovku, zamknutou obrazovku, anebo obě obrazovky.

Čtěte dále

Více z rubriky Seriály

Související články

Dnes nejčtenější

.