Zavřít reklamu

Spekulace o zrušení fyzické podoby WWDC se naplnily. Apple totiž před malou chvíli skrze tiskovou zprávu oznámil, že jeho vývojářská konference, kterou letos uspořádá už po jednatřicáté, bude kvůli pandemii koronaviru probíhat v červnu online. Tradiční fyzický event, na který se sjíždí tisíce vývojářů z celého světa, totiž představuje velké bezpečnostní riziko. 

Přesné datum konání konference Apple ve své tiskové zprávě neuvedl a tudíž si musíme prozatím vystačit jen s měsícem konání – tedy červnem. Vzhledem k tomu, že celý event proběhne online, může jej Apple uspořádat de facto kdykoliv v tomto měsíci. Nicméně v redakci očekáváme, že se Apple rozhodne pro pořádání v tradičním “wéwédécéčkovém” termínu v prvním či druhém červnovém týdnu. 

Uniklé screenshoty z iOS 14:

V tiskové zprávě se nechali zástupci Applu jednak slyšet, že k pořádání online verze WWDC je přinutila právě pandemie koronaviru, ale zároveň dodali, že i přesto bude letošní vývojářská konference díky novým produktům a technologiím, které jsou na ní přichystány, skutečně velkolepá. Poměrně zajímavé je, že jako “omluvu” San Jose, které zřejmě s pořádáním WWDC počítalo, jelikož pořádalo tuto událost i v minulých letech, daruje Apple 1 milion dolarů jakožto finanční náplast pro tamní ekonomiku počítající právě s konáním konference. 

Co přesně Apple na WWDC letos představí je již v tuto chvíli alespoň částečně jasné. Počítat můžeme minimálně s novými verzemi operačních systémů iOS 14, iPadOS 14, tvOS 14, macOS 10.16, watchOS 7 a samozřejmě novou verzí softwaru pro HomePod. Kromě toho se dají očekávat i nové vývojářské softwarové sady, které posunou hranice vývojářů pracujících na jablečných softwarech na další úroveň.

WWDC 2020

Dnes nejčtenější

.