Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi uživatele, kteří si na svém účtu Apple ID zaplatili rozšířený balíček iCloud a zbavili jste se tak omezujících 5 GB, tak určitě tento plán využíváte na 100 %. Co si ale budeme nalhávat, ono i těch 50 GB není bůhvíjak moc. Pro většinu uživatelů, kteří iCloud nesdílí s rodinou, už je poté 200 GB zbytečně moc. Pojďme se v tomto článku společně podívat na to, jak můžete odstranit zbytečná data uložená na iCloudu tak, že smažete staré zálohy vašeho zařízení.

Jak smazat staré zálohy iPhonu uložené na iCloudu

V případě, že chcete z vašeho iPhonu či iPadu smazat staré zálohy uložené na iCloudu, tak se prvně na vašem zařízení přesuňte do nativní aplikace Nastavení. Zde poté na samotném vršku obrazovky klepněte na kolonku s vaším profilem. Jakmile tak učiníte, tak  vyčkejte, dokud nedojde k načtení všech prvků, a poté klepněte na možnost iCloud. Nyní opět vyčkejte, dokud nedojde k celkovému načtení. Poté klepněte na možnost Spravovat úložiště. Jakmile se i v tomto případě vše načte, tak v seznamu položek níže najděte záložku Zálohy, kterou rozklikněte. Zde najdete veškeré zálohy, které se na vašem iCloudu nachází, a to i z jiných zařízení. V případě, že se zde nachází nějaká stará záloha, anebo záloha zařízení, které již nevlastníte, tak ji pro smazání stačí rozkliknout, a poté klepnout na možnost Smazat zálohu. Vaši volbu poté stačí potvrdit.

Podobným způsobem to můžete udělat i na vašem macOS zařízení. Dostupné zálohy na iCloudu zobrazíte tak, že v levém horním rohu obrazovky klepnete na ikonu , a poté z rozbalovacího menu, které se zobrazí, vyberete možnost Předvolby systému… Poté v novém okně rozkliknete kolonku Apple ID a v levém menu se přesuňte do sekce iCloud, kde v pravém dolní části klepněte na tlačítko Spravovat… Zde stačí v levém menu najít kolonku Zálohy, kterou rozklikněte. Poté už můžete stejně, jako na iPhonu či iPadu, zálohy odstranitspravovat.

Čtěte dále

Více z rubriky Seriály

Související články

Dnes nejčtenější

.