Zavřít reklamu

V případě, že vlastníte iPhone, tak jste dost možná z Messengeru, WhatsAppu, či jiných chatovacích aplikací přesedlali na iMessage. A proč by taky ne – jedná se o vysoce bezpečnou službu Applu, která je navíc integrovaná ve Zprávách, takže nemusíte nic stahovat. Mnozí z vás ale možná ani neví, co všechno aplikace Zprávy, potažmo iMessage, umí. Pojďme se společně v tomto článku podívat na 6 tipů a triků, které by měl znát každý uživatel iMessage – ať už to je začátečník, nebo pokročilý uživatel.

Vytvoření profilu iMessage

Společně s příchodem iOS 13 si můžete podobně, jako třeba na Facebooku, vytvořit svůj vlastní profil iMessage. Tento profil však obsahuje pouze vaše jméno, příjmení a popřípadě fotografii, žádné další informace zadávat nemusíte. Ostatním kontaktům, kteří iMessage také využívají, poté můžete tato data sdílet. Svůj vlastní profil si nastavíte tak, že otevřete nativní aplikaci Zprávy, a poté kliknete vpravo nahoře na ikonu tří teček. Zde klikněte na možnost Upravit jméno a fotku. Zobrazí se rozhraní, kde už si můžete všechny informace upravit, včetně možnosti nastavení sdílení.

Poslání lokace kamarádům

Určitě jste se už někdy ocitli v situaci, kdy jste potřebovali kamarádovi poslat přesnou adresu, aby vás mohl vyzvednout. Přesnou adresu však z hlavy nevíte, anebo se jednoduše nenachází na mapách. Ve většině případech tato situace končí po několika minutách dlouhého shledávání se. Proč to ale dělat složitě, když to jde jednoduše? Vašim kamarádům můžete velice jednoduše zaslat vaši přesnou polohu. Ti si pak na tuto polohu mohou nastavit navigaci tak, aby vás našli rychle a jednoduše bez zmatkování. Pro poslání polohy rozklikněte v aplikaci Zprávy kontakt, kterému chcete polohu sdílet. Poté klikněte nahoře na jméno kontaktu a klikněte na tlačítko informace. Zde už poté stačí stisknout tlačítko Odeslat moji současnou polohu.

Jednoduché posílání GIFů

Kromě toho, že můžete skrze iMessage jednoduše posílat nálepky, tak můžete jednoduše posílat i pohyblivé obrázky – GIFy. Bohužel, ve výchozím nastavení iMessage se nenachází žádný vyhledávač GIFů. V tom vám ale může pomoci App Store, ze kterého si aplikaci pro posílání a vyhledávání GIFů můžete stáhnout. V tomto případě vám mohu doporučit aplikaci GIPHY, pomocí které budete schopni GIFy jednoduše hledat, filtrovat a posílat podle svého gusta. Pro poslání GIFu poté jednoduše stačí nad textovým polem nad zprávou po stažení rozkliknout možnost GIPHY, vybrat si GIF k poslání, a poté jej zaslat.

Vytvoření vlastního Memoji

Apple společně s příchodem iPhonu X představil TrueDepth kameru, pomocí které můžete vytvářet a využívat Animoji a Memoji. Jedná se o jakési jablečné emotikony, které si můžete upravit podle svého gusta. Animoji i Memoji poté dokáží reagovat na vaše pohyby tváře, včetně mrkání, mračení se, či třeba otevření pusy a vypláznutí jazyku. Pokud si chcete vytvořit svoje vlastní Memoji, tak otevřete libovolnou konverzaci v aplikaci Zprávy, a poté v liště nad textovým polem pro zprávu najděte ikonu opice, na kterou klikněte. Zde už poté stačí kliknout na možnost Nové memoji.

Ztišení oznámení u konverzací

Pokud jste součástí skupinových konverzací, ve kterých se nachází spousta uživatelů, anebo prostě jen nechcete, aby vám od určitého kontaktu chodila upozornění, tak určitou konverzaci můžete ztišit. Provedete to tak, že otevřete aplikaci Zprávy, a poté najdete konverzaci, kterou chcete ztlumit, ale neotevřete ji. Zůstaňte v přehledu konverzací, kde přes tu konkrétní přejeďte prstem zprava doleva. Poté už jen stiskněte možnost Skrýt upozornění. Upozornění znovu aktivujete stejným postupem, akorát kliknete na možnost Zobrazit upozornění.

Vypnutí potvrzení o přečtení

Potvrzení o přečtení se zobrazuje vašim kontaktům tehdy, když si jejich zprávu přečtete. Před tím, než zprávu otevřete, se na opačné straně zobrazí Doručeno, jakmile zprávu otevřete, tak se tento text změní na Přečteno společně s časem přečtení. To samé samozřejmě platí i pro vás, tedy pokud má druhá strana funkci potvrzení o přečtení aktivní. Pokud z nějakého důvodu nechcete, aby se druhé straně vaše zobrazení o přečtení zobrazilo, tak v nativní aplikaci Zprávy rozklikněte konverzaci s určitým kontaktem, a poté v horní části obrazovky klikněte na jméno kontaktu. Poté rozklikněte možnost informacedeaktivujte možnost Potvrzení o přečtení.

Čtěte dále

Více z rubriky Seriály

Související články

Dnes nejčtenější

.