Zavřít reklamu

Před pár dny jablečná společnost vydala po boku iOS 13 také operační systém pro Apple Watch, tedy watchOS s pořadovým číslem 6. Prakticky ihned po vydání jsme vám ukázali několik tipů a triků, pomocí kterých jste mohli začít nový operační systém pro jablečné hodinky využívat na maximum. Samozřejmě ale nelze všechny tipy shrnout ihned do jednoho článku, jelikož se po čase objeví další novinky, které tehdy zůstaly ještě „neprozkoumané“. A ten čas nastal právě nyní. Pohodlně se usaďte, jelikož se v rámci tohoto článku podíváme na dalších 9 tipů a triků, které vám mohou usnadnit a zpříjemnit každodenní život.

Shazamování hudby pomocí hodinek

Společně s watchOS 6 dorazila do jablečných hodinek i vylepšená Siri. Ta nově kromě hledání na internetu a dalších nových schopností umí také shazamovat hudbu. Jednoduše se na vašich Apple Watch stačí Siri zeptat „What song is it?“, a ta vám v zápětí odpoví. Samozřejmě je nutné, abyste byli připojeni k vašemu iPhonu, v opačném případě vám samozřejmě Siri fungovat nebude.

Nastavte si nové ciferníky

Je už zarytou tradicí, že s každou novou verzí watchOS přichází i nové ciferníky a v případě watchOS 6 tomu samozřejmě není jinak. Ve watchOS 6 najdete dohromady šest nových ciferníků. Mezi ně patří například kalifornské, sluneční, gradient, či číslicové. Nezapomeňte si vybrat ten svůj. Stačí, když otevřete na iPhonu aplikaci Watch, kde ve spodním menu klikněte na Galerie ciferníků. Poté už si jen stačí nahoře v sekci Novinky ve watchOS vybrat ten ciferník, který se vám bude líbit nejvíce.

Aktivujte si automatické aktualizace

Po vzoru iOS a macOS jsou nově i ve watchOS 6 k dispozici automatické aktualizace. Pro aktivaci automatických aktualizací přejděte na vašem iPhonu do aplikace Watch, kde rozklikněte záložku Obecné. Poté stačí rozkliknout možnost Aktualizace softwaru, kde přejděte do sekce Automatická aktualizace a funkci pomocí přepínače aktivujte. Nově dokonce aktualizace nemusíte ani spouštět z iPhonu, stačí na hodinkách přejít do Nastavení, kde rozklikněte záložku ObecnéAktualizace softwaru.

App Store pro hodinky i na iPhonu

Nezávislost Apple Watch a vytvoření vlastního App Storu pro jablečné hodinky je samozřejmě skvělý krok, avšak co si budeme, displej Apple Watch je na procházení složitějších popisů a obrázků příliš malý. Naštěstí se však odvětví „hodinkového“ App Storu nachází i na iPhonu, kde si můžete o aplikacích udělat o mnoho lepší přehled a zhodnotit, zdali se vám budou hodit, či nikoliv. Abyste mohli procházet App Store pro Apple Watch i na iPhonu, tak zde otevřete aplikaci Watch a ve spodním menu klikněte na možnost App Store.

Komplikace upozorňující na zvuk

Že se ve watchOS 6 nově nachází aplikace Hluk, která vás upozorňuje na příliš vysokou hladinu hluku, už nejspíše víte. Co jste ale možná nevěděli je fakt, že kromě aplikace, jsou k dispozici i zvukové komplikace. Pro hlídání hladiny okolního hluku tak nemusíte využívat pouze aplikace, ale klidně i komplikace, která vám zobrazí aktuální hodnotu zvuku v dB. Komplikace si můžete jednoduše upravit tak, že na domovské obrazovce podržíte na ciferníku prst. Pro lepší přehled můžete samozřejmě opět využít iPhonu a aplikace Watch, kde rozklikněte ve spodním menu záložku Galerie ciferníků. Zde si pak vyberte ciferník a vložte si do něj v úpravách zvukovou komplikaci.

Lepší kalkulačka než v iOS

Apple Watch v minulých verzích aplikací Kalkulačka nedisponovaly, avšak v nové verzi watchOS 6 už je tato aplikace k dispozici. A Apple u ní udělal obrovský pokrok, jelikož nabízí více funkcí, než aplikace Kalkulačka v iOS. Součástí aplikace tedy není pouhá kalkulačka, ale když silně zatlačíte na displej ve spuštěné aplikaci, tak si můžete zvolit možnost Funkce Spropitné. Zde si můžete nastavit, jak velké dýško chcete podniku věnovat, a také můžete celkovou útratu rozdělit mezi několik osob.

Nastavte si upozornění při vysokém hluku

Už víte o aplikaci Hluk, nově také víte o zvukových komplikacích. To ale ještě pořád není všechno. Aplikace Hluk vás totiž dokáže upozornit tehdy, kdy se po předem nastavené době budete nacházet v prostředí, ve kterém je vysoká hladina hluku. Tohle nastavení upozornění si samozřejmě můžete přenastavit podle sebe, stačí na hodinkách otevřít aplikaci Nastavení, kde sjeďte níže a rozklikněte možnost Hluk. Tady poté zvolte možnost Oznámení hluku a z přednastavených možností si zvolte tu možnost, která vám vyhovuje.

Dva prsty stačí

Možná jste nevěděli o funkci, kdy stačí, abyste podrželi dva prsty na ciferníku a Apple Watch vám sdělí, kolik je právě hodin. V minulosti byla tato funkce dostupná pouze u ciferníků s Mickey Mousem, avšak ve watchOS 6 je tato možnost k dispozici už u všech ciferníků. Jediné, co musíte pro aktivaci funkce udělat je, že přejdete do Nastavení, kde rozkliknete možnost Hodiny. Zde aktivujte funkci Předčítat čas a níže zvolte možnost Vždy.

Odstranění aplikací v listovém zobrazení

Pokud na vašich Apple Watch používáte namísto mřížkového zobrazení raději to listové, tak možná nevíte, že i zde lze jednoduše mazat aplikace. Jednoduše si najděte aplikaci, kterou chcete smazat, a poté na ni chvilku přidržte prst a přejeďte s ním zprava doleva. Zobrazí se červená ikona koše, na kterou stačí kliknout a volbu potvrdit stisknutím tlačítka Smazat aplikaci. Nově můžete ve watchOS 6 mazat i většinu nativních aplikací.

Čtěte dále

Více z rubriky Seriály

Související články

Dnes nejčtenější

.