Zavřít reklamu

Ve včerejších večerních hodinách jsme se konečně dočkali vydání první veřejné beta verze pro watchOS 7. Zatímco vývojářské beta verze všech chystaných systémů jsou dostupné už několik dlouhých týdnů, tak k vydání těch veřejných se Apple příliš neměl. Nakonec jsme se však dočkali postupného vydání a právě veřejná beta verze watchOS 7 čekání beta testerů ukončila. Pokud patříte mezi opatrné uživatele a nevrháte se do všeho po hlavě, tak by vás mohlo zajímat, jak je na tom beta verze watchOS 7 s chybami. Chcete-li zjistit, zdali je tento systém použitelný, jaké se v něm nachází chyby a zdali byste si jej měli na své Apple Watch nainstalovat, tak pokračujte ve čtení.

watchOS 7:

Klasické pády aplikací a zamrzávání

Součástí asi každé beta verze je občasné selhávání aplikací, popřípadě zamrzávání celého systému. V tomto případě nelze nějakým způsobem říci, jak se můžete těmto jevům vyhnout. Někdy může aplikace tzv. „spadnout“ ihned poté, co ji spustíte, jindy zase dochází k pádům poté, co v ní už nějakou dobu pracujete a dáváte hodinkám zabrat. Čas od času se může celý systém zbláznit tak moc, až se celé hodinky restartují. Restartování hodinek taktéž nelze žádným způsobem předejít a přichází naprosto nepravidelně při různých činnostech. Pokud si tedy betu watchOS 7 nainstalujete a objeví se vám na obrazovce Apple logo znázorňující „nabíhání“ systému po restartu, tak se nelekněte.

Neustálé mytí rukou

V rámci operačního systému watchOS 7 jsme se dočkali nové funkce, která se stará o to, aby si uživatelé Apple Watch správně myli ruce. Apple Watch dokáží automaticky pomocí mikrofonu a senzorům pohybu detekovat, že si myjete ruce, a poté aktivovat obrazovku s 20sekundovým odpočtem, což je doba určená pro mytí rukou. Mytí rukou už v rámci watchOS 7 funguje relativně dobře, tedy dokáže prakticky pokaždé rozpoznat mytí rukou, každopádně ještě pořád se tato obrazovka objevuje i při jiných činnostech, například při škrábání brambor a občasně také při psaní. Osobně jsem byl nucen tuto funkci už ručně deaktivovat, jelikož mi začala kvůli spouštění v nevhodnou chvíli jednoduše vadit.

Vybíjení baterie

Určitě vás zajímá, jak je na tom vlastně baterie v rámci beta verze watchOS 7. Zde se lidé uživatelé děli na dvě skupiny. První skupina nemá s výdrží Apple Watch žádný problém a naopak pociťuje výrazné zlepšení, druhá skupina si zase stěžuje na nízkou výdrž a uvádí, že jim Apple Watch vydrží jen několik hodin. V tomto případě se jedná o loterii a bohužel nejspíše nelze žádným způsobem přímo ovlivnit, aby zrovna vaše jablečné hodinky měly lepší výdrž. Řešením je v tomto případě pravidelné provádění aktualizací, díky kterým by se měly problémy s výdrží baterie ve watchOS 7 vyřešit.

Budík nebudí

Kromě mytí rukou jsme se ve watchOS 7 dočkali také funkce určené pro sledování spánku. Samotné sledování a analýza spánku funguje relativně dobře a doopravdy jsem si zvykl na příjemné buzení vibracemi Apple Watch. Bohužel se mi už ale několikrát stalo, že po nastavení budík jednoduše nebudil. Všiml jsem si, že po nastavení určitého času buzení v aplikaci Spánek na Apple Watch čas od času nedochází k aktualizaci samotného času. Pokud jste tedy měli nastavené buzení například na 9:00 a v noci jste jej změnili na 7:00, tak asi v jednom z deseti případů došlo k tomu, že se budík na 7:00 nezměnil a budil až v 9:00. Pokud tedy vstáváte v určitý čas do práce, tak se rozhodně na buzení pomocí Apple Watch v rámci watchOS 7 nespoléhejte a raději si jej pojistěte ještě budíkem na iPhonu.

 

Neodesílání zpráv

Problémy můžete mít po instalaci watchOS 7 také s odesíláním zpráv, a to jak v rámci nativní aplikace Zprávy, tak například v Messengeru. Pokud vám na Apple Watch přijde notifikace a vy se pomocí hodinek rozhodnete odpovědět, tak po nadiktování či napsání odpovědi může dojít k tomu, že se po odeslání zpráva jednoduše neodešle, a to i přesto, že se jako odeslaná tváří. V případě, že tedy někomu skrze Apple Watch odpovíte, tak si nesmíte být v rámci beta verze watchOS 7 100% jistí, že k odeslání zprávy doopravdy došlo.

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější