Zavřít reklamu

Apple v roce 2017 představil spoustu produktů, mezi nimiž najdete ikonický iPhone X s revoluční TrueDepth kamerou, našlapaný iMac Pro, úplně první Apple Watch s LTE, iPad Pro s neuvěřitelným displejem, Apple TV 4K a nové verze softwarů pro své produkty. Podívejte se na přehled toho, co si všechno cupertinská společnost v roce 2017 pro nás přichystala.

Pátá generace iPadu (březen)

Apple v březnu představil cenově dostupný iPad páté generace, který však označuje pouze jako iPad. Cena iPadu začíná na 10 990 korunách, přičemž za tuto částku dostanete 32GB variantu s Wi-Fi. Jablečný tablet se pyšní 9,7palcovým Retina displejem, 64bitovým čipem A9, 8megapixelovým fotoaparátem a kamerou FaceTime HD a snímačem otisků prstů Touch ID.

Pátá generace je o něco málo tlustší než 9,7palcový iPad Pro, nicméně nepodporuje Apple Pencil jako iPad Pro.

iPad Pro (červen)

Apple v červnu přišel s dalšími dvěma iPady Pro, a to konkrétně s aktualizovaným 12,9palcovým modelem a zbrusu novým 10,5palcovým modelem, který nahrazuje předchozí generaci s 9,7 palci. Sice 10,5palcový iPad Pro není o moc větší než jeho předchůdce, ale má mnohem větší displej, neboť Apple ztenčil rámeček.

Oba iPady Pro jsou neuvěřitelně výkonné a dokonce dokážou nahradit i počítač. Jsou vybaveny čipem A10X Fusion, 4 GB RAM a Retina displejem s technologií ProMotion a s obnovovací frekvencí 120 Hz.

V porovnání s iPadem páté generace iPady Pro spolupracují s klávesnicí Smart Keyboard a tužkou Apple Pencil, čemuž však odpovídá i vyšší pořizovací cena. Pokud chcete displej o velikosti 10,5 palce, připravte si minimálně 19 990 korun. Jestliže preferujete větší displeje, potom na částce 24 490 korunách začíná iPad Pro s 12,9palcovým displejem.

MacBook Pro (červen)

Apple v říjnu roku 2016 odhalil MacBook Pro s Touch Barem, a tak jsme nečekali, že upgrade zařízení přijde už v červnu 2017. Vylepšení se týkalo jen procesorů, přičemž MacBook Pro dostal procesory Kaby Lake, ostatní technické specifikace zůstaly stejné jako u modelů z roku 2016.

MacBook Pro je oproti modelu z roku 2015 menší, tenčí a lehčí. Dále disponuje větším trackpadem, hlasitějšími reproduktory, lepším displejem s jasnými barvami a lepším kontrastem, rychlejším harddiskem a podporou Thunderboltu 3.

Cena 13palcového MacBooku Pro s Touch Barem a Touch ID začíná na 55 990 korunách a 15palcového na 73 990 korunách. Bez Touch Baru a Touch ID je k dostání pouze 13palcový model, a to od 39 990 korun.

MacBook Air (červen)

Apple v červnu představil také aktualizovaný MacBook Air, což je cenově přijatelnější varianta jablečného notebooku. MacBook Air se však žádných výrazných změn nedočkal, pouze dostal lepší dvoujádrové procesory Intel Core i5 s 1,8 GHz namísto 1,6 GHz. Jeho cena začíná na 30 990 korunách.

iMac (červen)

Apple obnovil také řadu iMaců, kterým dal procesory Kaby Lake, podporu Thunderbolt 3 a grafickou kartu AMD Radeon Pro pro VR. V nabídceje 21,5palcový iMac s Retina 4K displejem anebo 27palcový iMac s Retina 5K displejem. Vzhled iMaců se nijak nezměnil.

Cena menšího modelu začíná na 33 990 korunách bez Retina 4K displeje. Pokud byste chtěli Retina 4K displej, potom si musíte připravit minimálně 39 990 korun. U většího provedení cena začíná na 54 990 korunách.

Apple TV 4K (září)

Cupertinská společnost v září představila hned několik produktů, mezi nimiž se objevil také Apple TV 4K, tedy první Apple TV s podporou 4K. Zařízení nejenže podporuje obsah s vyšším rozlišením, ale také podporuje HDR, a tak nabízí neuvěřitelné detaily, bohatší a živější barvy. Apple TV 4K pohání čip A10X Fusion, což je stejný čip jako v iPadu Pro.

iPhone 8 a iPhone 8 Plus (září)

V září spatřily světlo světa iPhone 8 a iPhone 8 Plus, které jablečná společnost představila ještě před uvedením iPhonu X. Přestože levnější osmičky nemají některé klíčové funkce jako iPhone X, jako například Face ID, pyšní se elegantními skleněnými zády, díky nimž se mohou nabíjet bezdrátově. Dále jsou vybaveny super rychlým čipem A11 Bionic a snímačem otisků prstů Touch ID.

Menší iPhone 8 s 4,7palcovým displejem stojí od 20 990 korun, kdežto jeho větší bratr iPhone 8 Plus s 5,5palcovým displejem začíná na 23 990 korunách.

Oba iPhony jsou ideální pro zákazníky, jež preferují Touch ID a nechtějí platit 29 990 korun za iPhone X. I když se nemohou pyšnit radikálním redesignem jako iPhone X, stále mají pro mnoho zákazníků své kouzlo.

Apple Watch Series 3 (září)

Apple v září novými produkty rozhodně nešetřil. Představil vedle iPhonů také Apple Watch Series 3 s podporou LTE, což znamená, že jablečné hodinky jsou méně závislé na iPhonu. Bohužel, v České republice varianta s LTE prozatím dostupná není. U třetí série však společnost nasadila rychlejší čip W2 a rychlejší dvoujádrový procesor. Vzhled je totožný s předchozí generací.

Cena Apple Watch Series 3 u nás začíná na 9 790 korunách. Vybrat si opět můžete ze dvou rozměrů, a to 38 milimetrů a 42 milimetrů.

iPhone X (září)

Určitě nám dáte za pravdu, že neočekávanější novinkou roku 2017 byl iPhone X, který sice byl představen na zářijové konferenci, nicméně prodávat se začal až 3. listopadu, neboť Apple bojoval s výrobními problémy.

Vlajková loď se pyšní zbrusu novým designem, který odbočuje od dosavadního designu iPhonů. Už nemá tradiční Home Button s Touch ID, ba dokonce ani rámečky. Displej je přes celou přední část, přičemž v horní části je pouze malý proužek s revolučním TrueDepth systémem. Stejně jako osmičky, tak i iPhone X má skleněná záda pro bezdrátové nabíjení.

Snímač otisků prstů Touch ID nahrazuje systém rozpoznávání obličeje Face ID, který funguje jen díky TrueDepth kameře umístěné ve přední části. Zařízení disponuje displejem o úhlopříčce 5,8 palců, procesorem A11 Bionic, vylepšenou zadní kamerou a dalšími hardwarovým novinkami.

iMac Pro (červen)

Apple v červnu navnadil profesionální uživatele, že v prosinci zahájí prodej nadupané mašiny jménem iMac Pro. Jak slíbil, tak se také stalo. V polovině prosince světlo světa spatřil iMac Pro, jehož pořizovací cena startuje na 139 990 korunách. Pokud budete chtít jablečný počítač v plné palbě, připravte si 409 470 korun.

Technologický gigant charakterizuje iMac Pro jako nejvýkonnější Mac vůbec. Elegantní integrované konstrukci dominuje úžasný Retina 5K displej, vybrat si dále můžete až 18 jader, až 128 GB ECC RAM a až 4TB harddisk.

Pomyslnou třešničkou na dortu je barva, ve které iMac Pro přichází. Je ve vesmírně šedé barvě, přičemž ve stejném odstínu je možné dokoupit i příslušenství.

HomePod (červen)

Apple v červnu ještě odhalil první inteligentní reproduktor s logem nakousnutého jablíčka. První sliboval, že HomePod přijde na trh v prosinci, ale nakonec uvedení do prodeje posunul až na začátek roku 2018.

HomePod má konkurovat reproduktorům Amazon Echo a Home Google, nicméně nabídnout má mnohem lepší kvalitu zvuku.

iPhone X Steve Jobs Theater FB

Dnes nejčtenější

.