Zavřít reklamu

Apple začátkem letošního roku vytvořil miliardový fond Advanced Manufacturing Fund, přičemž finanční prostředky jsou využívány na podporu inovací a na vytvoření nových pracovních míst ve Spojených státech. Apple dnes oznámil, že z uvedeného fondu investuje 390 milionů dolarů do společnosti Finisar, která vyrábí speciální lasery VCSEL pro TrueDepth kameru iPhonu X. Peníze budou použity k vybudování závodu v Texasu, aby bylo dosaženo většího objemu čipů.

“Jedna z nejdokonalejších technologií, kterou jsme kdy vytvořili, využívá systém VCSEL, a jsme nadšeni z toho, že v průběhu několika následujících let budeme spolupracovat se společností Finisar, abychom posunuli hranice technologie VCSEL,” řekl Jeff Williams.

Americká společnost Finisar dokáže díky investici exponenciálně zvýšit výdaje na výzkum a vývoj a na produkci laserů VCSEL, jež jsou nedílnou součástí vlajkové lodě iPhone X. Bez speciálních laserů by totiž nefungovaly Face ID, Animoji, ani režim Portrét na přední kameře.

“Jsme rádi, že budeme na inovacích dané technologie, která má obrovský potenciál, pracovat společně s Applem,” řekl Jerry S. Rawls, CEO společnosti Finisar. Podle jeho slov dokážou obě společnosti dohromady poskytnout zákazníkům neuvěřitelně vzrušující funkce.

Apple se snaží zajistit výrobu komponent pro TrueDepth kameru v takovém množství, aby dokázal uspokojit poptávku po iPhonu X. Právě nedostatek laserů VCSEL způsobil omezení dodávek. Pokud však vyroste v Texasu další továrna, ve které by se vyráběly systémy VCSEL, v následujících letech by nemělo dojít k problémům s dodávkami.

Jablečný gigant údajně pracuje na novém high-endovém iPadu, který by měl přijít už příští rok. Podle všeho by měl iPad vypadat podobně jako současný iPhone X, ba dokonce by měl dostat i systém Face ID. Pravděpodobně se bude jednat o iPad z řady Pro.

Přední analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI Securities začátkem října podotkl, že Apple je se svou TrueDepth kamerou dva a půl roku před konkurencí s Androidem.

iPhone X TrueDepth camera FB

Zdroj: MacRumors

Dnes nejčtenější

.