• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  Apple na příští rok chystá nový iPad Pro s Face ID a minimálními rámečky. Takhle nějak bude vypadat

  Pokud vás design a technologie letošního iPhonu X oslovily a ocenili byste je v budoucnu i na jablečných tabletech, můžete začít slavit. Agentura Bloomberg totiž zjistila velmi zajímavé informace, ze kterých plyne jediné – iPad Pro s výrazně užšími rámečky a technologií Face ID nám Apple představí už v příštím roce.

  Podle zprávy by měl být nový iPad pro rok 2018 extrémně výkonný a krom nového procesoru, kterým by mohl být A11 Bionic, se dočká i vlastního GPU vytovřeného Applem či podpory Face ID. Klasické domovské tlačítko, přes které si uživatelé odemykají svůj iPad pomocí Touch ID však nadobro zmizí. Tablet se tak bude ovládat prakticky stejně jako letošní iPhone X.

  Právě odstraněním domovského tlačítka se Applu podaří výrazně zvětšit velikost displeje, který je poměrně značně limitován právě spodními a horními rámečky. Řešení po vzoru letošního iPhonu tak vnukne iPadu opravdu mnoho místa navíc.

  Přidrží se Apple klasického LCD?

  I přes výrazné zvětšení displeje se však Apple přidrží klasického LCD panelu. Produkce kvalitních OLED displejů totiž není ani v tuto chvíli na takové úrovni, aby dokázala bez problému zajistit dostatek displejů jak pro nové iPady, tak iPhony. Pokud se navíc přidrží Apple scénáře, který mu předpovídají přední světoví analytici v čele s Ming-Chi Kuem a všem iPhonům v roce 2018 vnukne OLED displeje, zatížil by svého dodavatele takřka nesplnitelnou zakázkou, která by měla za následek pozdní spuštění prodejů v omezených počtech. Tohoto scénáře se však chce Apple po letošku určitě vyvarovat.

  Vraťme se ale zpět k novému iPadu. Ten se totiž může podle zdrojů Bloombergu těšit i na nový Apple Pencil, který by měl dostat výrazná vylepšení jak po hardwarové, tak po softwarové stránce. Detaily, které by nám však napověděly něco více, bohužel nemáme.

  Pokud se tedy na iPad s minimálními rámečky a Face ID těšíte, můžete začít stříhat metr. Jablečná společnost by ho měla podle všeho představit někdy v září příštího roku. Je tedy možné, že se na klasické podzimní keynote dočkáme krom iPhonů či Apple Watch i dalšího překvapení.

  Leitz

  Diskuze

   To mám radost, když jsem si pořídil před 6 dny iPad Pro 😀

   Radost ti muze zostat na vratenie tovaru mas 14dni 😉 – ja som isiel dobrovolne na standardu aj Pro aj ip8 pretoze tento pokus s FACE ID treba necham oveckam a veriacim – nech to otestuju ;).

   Kdyz koupis veci hned po vydani tak je to cajk 😉 Navic u tech ipadu ty ramce zas tak neva spis jsou dobre ..

   No, ehm a neudela tam v ramci “konzistence” designu taky ten hnusnej VÝ(H)ŘEZ?

   Myslim ze pri iPade moze obetovat trochu priestoru mimo displaya a vyrez nebude…alebo sa mylim? uvidime…

   Ten vyrez je pekny Bullshit, naco by to zariadenie mal niekto podla vyrezu spoznat to su mi zase marketingove blaboly.

   s timto ipadem spíš nepočitejte už to jak obrovský vliv by to mělo na ovladaní kdy by jste museli ipad držet jen zespoda je nesmyslne že by apple něco takového vydal .. nevěřím tomu

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  Další články

  HighSky - Obchodujte online