Zavřít reklamu

Dámy a pánové, tak jsme se dočkali. Apple před malou chvílí představil třetí generaci svých fenomenálních Apple Watch. A že je na co těšit. Novinky, které tyto hodinky přináší, jsou více než zajímavé. Dokonce si troufám říci, že pokud se v minulých letech hovořilo o Apple Watch jako o inovativních hodinkách, letos je můžeme bez obav označit za revoluční. Pojďme se tedy do jejich představení pustit.

Pokud jste čekali, že se letos dočkáme změny designu, budete nejspíš mírně zklamaní. Apple totiž opět vsadil na osvědčený obdélníkový tvar se zaoblenými rohy a digitální korunkou s hardwarovým tlačítkem na pravém boku. Právě korunka se však malé změny dočkala. Apple ji totiž obarvil na červeno. Lehkou změnou prošel i senzor na spodní straně hodinek, který se o 2 milimetry posunul. Jinak zůstalo vše při starém, hodinky nepovyrostly ani o milimetr. A to i přes to, že jsou napěchovány zcela novými a průlomovými technologiemi. Namátkou můžeme zmínit třeba LTE anténu, kterou Apple zapustil po celém obvodu displeje.

Vcelku zajímavou novinkou jsou výrobní materiály a jejich odstíny. Apple se po úspěchu z minulých let opět rozhodl pro osvědčený hliník a keramiku. Keramickým hodinkám však vnukl nový odstín a obarvil je do šeda.

Apple samozřejmě nezapomněl ani na nové sportovní náramky a to i pro hodinky Nike+.

Volání a LTE připojení

Pravděpodobně největším tahákem nových Apple Watch 3 bude možnost volání a LTE připojení, které budou svým uživatelům poskytovat. Tato novinka výrazně zlepší jejich samostatnou použitelnost bez připojeného iPhonu. Pokud však LTE nevyužijete, nezoufejte. Apple si pro nás připravil jak verze s LTE a voláním, tak i verze bez LTE připojení.

Mikrofon a reproduktor v hodinkách by měl být podle slov prezentujícího i podle názorné ukázky opravdu prvotřídní.

Tyto nové funkce zajistí eSIM, kterou však zatím nepodporují všichni operátoři a proto se těchto hodinek dočkáme zatím jen v některých zemích. Pokud bychom se jich však v Čechách za pár měsíců přeci jen dočkali, nemusíte se obávat z toho, že by měly vaše hodinky jiné číslo než má váš iPhone.

Lepší hardware

Doposud jsme si mysleli, že byl hardwarový skok mezi Apple Watch 1 a 2 výrazný. To jsme však ještě netušili, jakým způsobem Apple vyšperkuje Apple Watch 3. I ty totiž dostaly do vínku doposud nejvýkonnější hardware, který tu kdy byl. Stará se o to nový čip W2. Reakce nových hodinek tak budou ještě svižnější, než tomu bylo u předchozího modelu, což je u produktu jako jsou hodinky jistě skvělá zpráva.

Velmi dobrou zprávou je též znatelně rychlejší Wi-Fi připojení, které se oproti předchozí verzi zrychlilo o neuvěřitelných 82%. Další zajímavou novinkou je o 50% úspornější Bluetooth.

Výdrž baterie

Pokud jste u nových Apple Watch 3 čekali nějaký výrazný upgrade výdrže baterie, asi budete zklamaní. Při prezentaci totiž žádná slova o jejím vylepšení nezazněla a při konečném shrnutí byla označena jako baterie s celodenní výdrží. Na upgrade si tak ještě minimálně rok počkáme.

Další skvělé vychytávky

Velmi zajímavou novinkou je i podpora Siri, která bude nově fungovat i bez spárovaného iPhonu. Apple Watch 3 navíc dostaly i podporu Apple Music, což je ve spojení s LTE připojením opravdu skvělá věc. V kombinaci s AirPods tak prakticky přestanete telefon potřebovat.

Cena a dostupnost

Jak už jsem psal výše, Apple bude své hodinky prodávat jak ve variantě s LTE a voláním, tak i v klasické variantě bez. Varianta s LTE bude stát 399 dolarů, obyčejná varianta pak 329. Předobjednávky startují 15. září, prodej se pak spustí 22. září. Špatná zpráva však je to, že si v našich luzích a hájích musíme na LTE verzi nechat zajít chuť. Minimálně v první vlně prodejů se Česká republika neobjevila a těžko říci, zda se vůbec někdy objeví. Prozatím si tak budeme muset vystačit s modely klasickými.

 

Související články

Dnes nejčtenější