Qualcomm LTE modem z iPhonu 7 je rychlejší, než ten od Intelu

Bylo by naivní si myslet, že současná generace iPhonů nebude trpět nějakým neduhem, pro který se ustálí slovní spojení „x-gate“. Měli jsme tu Antenna-gate, bend-gate, chip-gate a tak dále. Vzhledem k informacím, které se dnes objevily na webu tu máme něco, čemu Američané za chvíli začnou říkat „LTE modem-gate“.. nebo ne? iPhone 7 má LTE modem, který ovšem vyrábí dva odlišní výrobci a to Qualcomm a Intel. Nyní se ukázalo, že ten Intelácký je výrazně pomalejší. 

iPhony označené jako A1778 a A1784 obsahují model od Intelu, konkrétněji Intel XMM730. Naopak, modely označené jako A1660 a A1661 obsahují stejnou komponentu od Qualcommu, konkrétně se jedná o modul MSM9645M. Jedním z hlavních rozdílů je ten, že modem od Intelu podporuje pouze GSM sítě, zatímco ten od Qualcommu i CDMA. Nyní se ovšem ukázalo, že toto není jediný rozdíl mezi oběma díly.

Společnost Cellular Insights dala dohromady test, který replikuje běžné prostředí s LTE sítí. V tomto prostředí pak provedli test rychlosti a výsledky jsou poměrně překvapující. Zjistilo se totiž, že za zhoršených podmínek signálu, je modem od Qualcommu podstatně lepší. Kus od Intelu v těchto situacích ztrácí až 30% výkonu. V ideálních podmínkách jsou oba modemy víceméně shodné. V praxi to tedy znamená že v místech, kde je hraniční signál, bude mobil s LTE čipem od Qualcommu lépe zpracovávat signál. V porovnání s dalšími telefony pak kombinace iPhone 7 Plus + Intel dopadla daleko nejhůře. Detailní informace o testu najdete zde.

Zdroj: Macrumors

Leitz
Vstoupit do diskuze (10)

Diskuze

  Jak zjistim jaky mam model lte modemu ?? Nebo se to Iphone 7 netyka jen plus ?? Dik

  Reagovat

  Podivej se na krabici od iphone jakou mas verzi.

  A1660 = iphone 7 = qualcomm

  A1661 = iphone 7 plus =qualcomm

  A1778 = iphone 7 = intel

  A1784 = iphone 7 plus = intel

  Qualcomm iphony se prodavaji jenom v USA,Cine a Japonsku.

  Reagovat

  V USA je vrcholná verze iPhone 7 Plus o několik tisíc CZK levnější než u našich nenažraných Resellerů (jenom žid Singer z ČNB za to nemůže) a ještě k tomu s lepším modemem. Tak nějak je skoro jistý, že s horším signálem bude mít ta citlivější verze s Qualcomm menší spotřebu.

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz