• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  Qualcomm LTE modem z iPhonu 7 je rychlejší, než ten od Intelu

  Bylo by naivní si myslet, že současná generace iPhonů nebude trpět nějakým neduhem, pro který se ustálí slovní spojení “x-gate”. Měli jsme tu Antenna-gate, bend-gate, chip-gate a tak dále. Vzhledem k informacím, které se dnes objevily na webu tu máme něco, čemu Američané za chvíli začnou říkat “LTE modem-gate”.. nebo ne? iPhone 7 má LTE modem, který ovšem vyrábí dva odlišní výrobci a to Qualcomm a Intel. Nyní se ukázalo, že ten Intelácký je výrazně pomalejší. 

  iPhony označené jako A1778 a A1784 obsahují model od Intelu, konkrétněji Intel XMM730. Naopak, modely označené jako A1660 a A1661 obsahují stejnou komponentu od Qualcommu, konkrétně se jedná o modul MSM9645M. Jedním z hlavních rozdílů je ten, že modem od Intelu podporuje pouze GSM sítě, zatímco ten od Qualcommu i CDMA. Nyní se ovšem ukázalo, že toto není jediný rozdíl mezi oběma díly.

  Společnost Cellular Insights dala dohromady test, který replikuje běžné prostředí s LTE sítí. V tomto prostředí pak provedli test rychlosti a výsledky jsou poměrně překvapující. Zjistilo se totiž, že za zhoršených podmínek signálu, je modem od Qualcommu podstatně lepší. Kus od Intelu v těchto situacích ztrácí až 30% výkonu. V ideálních podmínkách jsou oba modemy víceméně shodné. V praxi to tedy znamená že v místech, kde je hraniční signál, bude mobil s LTE čipem od Qualcommu lépe zpracovávat signál. V porovnání s dalšími telefony pak kombinace iPhone 7 Plus + Intel dopadla daleko nejhůře. Detailní informace o testu najdete zde.

  Zdroj: Macrumors

  Leitz

  Diskuze

   “V porovnání s dalšími telefony pak kombinace iPhone 7 Plus + Intel dopadla daleko nejhůře.” Hmm, takže můj model…

   Jak zjistim jaky mam model lte modemu ?? Nebo se to Iphone 7 netyka jen plus ?? Dik

   Podivej se na krabici od iphone jakou mas verzi.

   A1660 = iphone 7 = qualcomm

   A1661 = iphone 7 plus =qualcomm

   A1778 = iphone 7 = intel

   A1784 = iphone 7 plus = intel

   Qualcomm iphony se prodavaji jenom v USA,Cine a Japonsku.

   V USA je vrcholná verze iPhone 7 Plus o několik tisíc CZK levnější než u našich nenažraných Resellerů (jenom žid Singer z ČNB za to nemůže) a ještě k tomu s lepším modemem. Tak nějak je skoro jistý, že s horším signálem bude mít ta citlivější verze s Qualcomm menší spotřebu.

   Jak pise nekdo pod puvodnim clankem – bylo by take zajmave zjistit, zda se to neodrazi na spotrebe.. vykonejsi = narocnejsi na baterku vetsinou..

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  HighSky - Obchodujte online