Zavřít reklamu

Bylo by naivní si myslet, že současná generace iPhonů nebude trpět nějakým neduhem, pro který se ustálí slovní spojení „x-gate“. Měli jsme tu Antenna-gate, bend-gate, chip-gate a tak dále. Vzhledem k informacím, které se dnes objevily na webu tu máme něco, čemu Američané za chvíli začnou říkat „LTE modem-gate“.. nebo ne? iPhone 7 má LTE modem, který ovšem vyrábí dva odlišní výrobci a to Qualcomm a Intel. Nyní se ukázalo, že ten Intelácký je výrazně pomalejší. 

iPhony označené jako A1778 a A1784 obsahují model od Intelu, konkrétněji Intel XMM730. Naopak, modely označené jako A1660 a A1661 obsahují stejnou komponentu od Qualcommu, konkrétně se jedná o modul MSM9645M. Jedním z hlavních rozdílů je ten, že modem od Intelu podporuje pouze GSM sítě, zatímco ten od Qualcommu i CDMA. Nyní se ovšem ukázalo, že toto není jediný rozdíl mezi oběma díly.

Společnost Cellular Insights dala dohromady test, který replikuje běžné prostředí s LTE sítí. V tomto prostředí pak provedli test rychlosti a výsledky jsou poměrně překvapující. Zjistilo se totiž, že za zhoršených podmínek signálu, je modem od Qualcommu podstatně lepší. Kus od Intelu v těchto situacích ztrácí až 30% výkonu. V ideálních podmínkách jsou oba modemy víceméně shodné. V praxi to tedy znamená že v místech, kde je hraniční signál, bude mobil s LTE čipem od Qualcommu lépe zpracovávat signál. V porovnání s dalšími telefony pak kombinace iPhone 7 Plus + Intel dopadla daleko nejhůře. Detailní informace o testu najdete zde.

lte fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější