Zavřít reklamu

Není žádným tajemstvím, že se Apple snaží co nejvíce komponentů pro své produkty vyvíjet zcela sám a přizpůsobovat si je tak přesně k obrazu svému. Skvělým příkladem jsou jeho mobilní procesory řady A, které se již řadu let řadí mezi naprostou špičku a to právě díky tomu, že jsou na míru šité iPhonům a iPadům. V brzké době by se pak vedle nich mohl v jablečných telefonech objevit i zcela nový modem pocházející též z dílny Applu.

O vývoji vlastního mobilního modemu se začalo poměrně intenzivně šuškat poté, co začal nabírat soudní spor mezi Applem a Qualcommem, který doposud modemy pro iPhony dodával, na nebezpečných obrátkách a bylo prakticky jasné, že se s ním jakožto s dodavatelem do budoucna počítat nedá. Ve světě sice existují další výrobci, kteří by jej mohli potenciálně zastoupit, kvalit a výrobních možností Qualcommu však zcela nedosahuje nikdo. Z toho důvodu tak začal Apple pracovat na vlastním modemu, který je teď dle čerstvých pro jeho inženýrské týmy prioritou číslo jedna. 

V loňských iPhonech byste modemy od Qualcommu hledali marně:

Podle dnes zveřejněné zprávy agentury Reuters vede nový inženýrský tým shromážděný speciálně pro vývoj modemu sám šéf hardwarového inženýrství Johny Srouji, který je jedním z nejuznávanějších odborníků v této oblasti. Před nedávnem se jeho jméno dokonce skloňovalo v souvislosti s novým šéfem Intelu, kterým se však nakonec nestal a to možná právě kvůli tomu, že chce Applu pomoci vytvořit jeho vlastní modem a oprostit se tak od ostatních dodavatelů. 

V tuto chvíli není bohužel jasné, kdy přesně by se mohla první generace modemu od Applu v iPhonech objevit. Teoreticky bychom se mohli dočkat už v příštím roce, kdy Apple údajně počítá s uvedením prvních iPhonů s podporou 5G. Právě 5G modem by byl pro Apple velmi zajímavým, leč složitým odrazovým můstkem pro jeho modemovou budoucnost. Vše však ukáže až čas. 

iphone-11

Dnes nejčtenější

.