Zavřít reklamu

Mezi největší novinky, které by měly smartphony v příštích měsících či letech nabídnout, se dá bezpochyby zařadit podpora 5G sítí, které by měly posunout rychlost mobilního datového připojení na zcela novou úroveň. K podpoře této novinky je však potřeba implementace speciálního 5G modemu, na jehož vývoji už mnohé technologické společnosti pracují. Zřejmě největších pokroků dosahuje v tomto ohledu Qualcomm, který je však nyní s Applem “na nože” kvůli sporu skrze patentové poplatky a tudíž bylo doposud dle mnoha analytiků prakticky nemožné, že by kalifornskému gigantu 5G modemy do jeho iPhonů přeci jen dodal. Podle analytiků z Barclays je však tato variant velmi pravděpodobná. 

Podle zpráv z konce loňského roku měl být Apple domluvený na dodávce 5G modemů s Intelem, od kterého nyní odebírá i LTE modemy pro vloni představené iPhony. Ten se však dle dostupných informací setkal při vývoji svého modemu s komplikacemi, jejichž vyřešení může teoreticky trvat o poznání déle, než by byl Apple ochotný překousnout. Proto začal údajně nedávno jednat s dalšími výrobci 5G modemů, kteří by případně Intel mohli nahradit. Ani ti by však nakonec modemy dodávat nemuseli. Analytici z Barclays jsou totiž přesvědčeni o tom, že Apple po modemech od Qualcommu přeci jen sáhne, respektive že existuje skutečně velmi vysoká šance, že k tomu dojde. Případný odběr 5G modemů by dle analytiků navíc dořešil spor mezi těmito dvěma společnostmi. 

V loňských iPhonech byste modemy od Qualcommu hledali marně: 

 

S podporou 5G by se iPhony v letošním roce ještě pochlubit neměly. Jako mnohem pravděpodobnější se dle spousty indícií jeví až rok 2020. Intel má tedy na zdárné dokončení svého modemu ještě poměrně dost času. Konečné rozhodnutí bude ale samozřejmě na samotném Applu. Pokud by se tedy teoreticky s Qualcommem usmířil rychle, mohl by po jeho modemech sáhnout i v případě, že by Intel své modemy dokončil včas. 

Související články

Dnes nejčtenější