Zavřít reklamu

Jednou z hlavních novinek iPhonů pro rok 2020 vyjma modelu SE 2 má být podpora 5G sítí, které se začínají pomalu rozšiřovat po celém světě. Doposud však nebylo příliš jasné, zda jí nabídnou všechny iPhony 12, či jen prémiová řada Pro jakožto exkluzivní funkci. Podle čím dál většího počtu zdrojů to však vypadá spíše na první variantu. To dnes potvrdil i asijský portál Nikkei. 

Podle čtyř na sobě nezávislých zdrojů portálu Nikkei je Apple rozhodnut osadit všechny tři chystané iPhony na podzim 2020 – tedy konkrétně modely s 5,4”, 6,1” a 6,7” displeji – 5G modemy X55 z dílny Qualcommu. Jednat by se mělo o nejmodernější a nejlepší 5G modem, který doposud Qualcomm vyvinul s podporou maximální rychlosti stahování 7 Gb/s a uploadu 3 Gb/s. Na tyto hodnoty však samozřejmě naprostá většina uživatelů nedosáhne, jelikož jsou měřeny při laboratorních podmínkách a především pak za naprosto dokonalého signálu a dalších věcí, což běžný život nenabízí. Výsledná rychlost stahování a uploadu tak bude závislá jako vždy na operátorovi a jeho pokrytí 5G sítí. Další skvělou vlastností modemu X55 je jeho velmi nízká energetická náročnost, která překonává některými výrobci nyní využívaný modem X50. O kolik procent přesně se energetická náročnost sníží je v tuto chvíli sice nejasné, avšak každé procento v tomto směru rozhodně potěší, jelikož bude mít pozitivní vliv na výdrž baterie telefonu. 

Vzhledem k zajímavým vlastnostem modemů je o ně podle zdrojů skutečně velký zájem, který by mohl být ve výsledku určitou komplikací při výrobě iPhonů. Těch by totiž mohl být minimálně po startu prodejů nedostatek, stejně jako tomu bylo v roce 2017. Na zajištění potřebného množství procesorů má však Apple a potažmo Qualcomm ještě velké množství času. Nezbývá tedy než doufat, že se vše povede na jedničku a s nedostatkem modemů nakonec problémy nebudou. 

Dnes nejčtenější

.