Zavřít reklamu

Samsung nedávno představil vlajkové lodě Galaxy S8 a Galaxy S8+ s displejem od okraje k okraji a s novými funkcemi. Ukrývá v sobě klíčové technologické vylepšení, se kterým se v současné době nemůže žádný jiný smartphone na trhu pyšnit. A tím je gigabit LTE.

Určitě to neznamená, že budete ihned po pořízení telefonu s gigabit LTE stahovat gigabitovou rychlostí. Znamená to, že jakmile začnou mobilní operátoři nabízet tuto vylepšenou síť, zdvojnásobí se i rychlost stahování. Prozatím na vylepšení sítě pracují T-Mobile, AT&T a Verizon.

T-Mobile potvrdil, že zákazníci s chytrým telefonem Galaxy S8 budou stahovat dvojnásobnou rychlostí ve více než 300 amerických městech. Telekomunikační firmy AT&T a Verizon jsou stále v procesu zavádění sítě gigabit LTE, která by se v některých velkých městech měla objevit už později v tomto roce. Jestliže očekáváte, že budete na iPhonu 8 stahovat vyšší rychlostí, potom budete zklamaní.

Apple v loňském roce překvapil tím, že začal pro svůj iPhone 7 používat modem i od společnosti Intel. Do té doby používal pouze modemy od Qualcommu. Brzy po představení iPhonu 7 testy odhalily, že Intel modem byl horší než Qualcomm, a to z hlediska energetické účinnosti a rychlosti.

Nyní, když cupertinská společnost může teoreticky použít gigabit LTE modem od Qualcommu na iPhonu 8, nestane se tak. Intel prozatím ještě gigabit LTE nepoužívá. A celou situaci mezi Applem a Qualcommem zhoršila jejich soudní bitva.

Všichni spotřebitelé touží po vyšší stahovací rychlosti na svém smartphonu, a tak pro mnohé bude zklamání, že Apple nebude používat na iPhonu 8 gigabit LTE modem.

iPhone 8 concept 3 FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: iPhoneHacks

Související články

Dnes nejčtenější