Zavřít reklamu

Jednou z nejzajímavější věcí, které Apple na včerejší prezentaci představil, jsou bezesporu nové Apple Watch. Ty totiž nově umožňují LTE připojení a tím pádem i volání pomocí eSIM. To znamená jediné – iPhone můžete nechat bez problému doma a stejně budete dostupní světu. Má to ale háček. Jak na tom bude při takovémto používání výdrž baterie? O té se totiž Apple při prezentace tak úplně nezmínil.

Vysoká daň za samostatnost

První informace o baterii se už však dostávají pomalu na povrch a zřejmě vás moc nenadchnou (pomineme-li fakt, že si volání v ČR a SR nějaký ten pátek stejně neužijeme). Apple totiž hovoří o osmnáctihodinové výdrži baterie při standardním užívání. To zahrnuje celodenní nošení s občasný kontrolováním času, příjmem notifikací, používáním Watch aplikací a třicetiminutovým cvičením.

Pokud byste však chtěli začít volat či si zapnout GPS, dostanete se na čísla o poznání horší. Když své chytré hodinky připojíte k iPhonu a voláte de facto skrze něj, jejich baterie vydrží zhruba tři hodiny. Jestli však iPhone necháte doma a hodinky budete využívat pouze přes LTE připojení, zavoláte si z nich zhruba jen hodinu. Vcelku markantní rozdíl, nemyslíte?

Mnoho z nás využívá Apple Watch při sportu. I zde nás však životnost baterie trochu zklame. Při vnitřním tréninku bychom se měli bez problému dostat na nějakých 10 hodin. Pokud však vyběhneme cvičit někam ven a zapneme při tom GPS, výdrž baterie padne zhruba na polovinu. V kombinaci s LTE připojením se pak sníží o další hodinu no pouhé 4. To vše samozřejmě bez připojeného iPhonu.

Třetím zklamáním je pak výdrž baterie při poslechu hudby z Apple Music. Ta dosahuje při připojení k iPhonu zhruba 7-10 hodin. Při připojení přes LTE zatím však přesné údaje nejsou. Žádná sláva to ale nebude.

Celkově by se dalo říci, že je baterie u LTE verze Apple Watch 3 vcelku zklamáním. Právě proto o ní na podiu nepadla ani zmínka. Snad se tedy Apple do příštího roku zlepší a výdrž baterie LTE modelu výrazně prodlouží. Nám v Česku a na Slovensku to však zatím moc vadit nemusí. Na tuto novinku si totiž ještě nějaký ten pátek počkáme.

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější