Zavřít reklamu

Apple letošní keynote netradičně uvedl úžasnými záběry z dronu na Apple Park, a to při západu slunce. Nové sídlo Applu se tak ukázalo v celé své kráse. Apple zdůraznil propracovanost všech budov a největší důraz věnoval samozřejmě budově Steva Jobse, ve které se dnešní akce konala. Záběry jako vystřižené z průvodce architektonických skvostů měl možnost vidět každý kdo se díval na dnešní stream stejně jako lidí uvnitř sálu samotného. Společnost promítala také záběry z dnešního rána, kdy začali přicházet první návštěvníci do Apple Parku, jak se nové sídlo Applu jmenuje. Všichni vytahovali své iPhony a zuřivě se snažili ulovit co nejvíce záběrů v sídle, ve kterém jsou jako jedni z prvních lidí.

Celou událost záhajil posmrtný proslov Steva Jobse, který Apple pustil současně s tím, když promítal na plátno nápis Welcome to Steve Jobs Theater. Klavírní hudba tiše doprovázela slova zakladatele společnosti Apple, který se této události již bohužel nemohl účasnit a v ten moment běhal všem přítomným mráz nejen po zádech. Nakonec se do tmy zjevil Tim Cook a poděkoval všem, kteří dnes přišli.

Tim Cook věnoval celý úvod vzpomínce na Steva Jobse, ke které jak sám uvedl se budeme vracet v dobrém a ne ve smutku. Milovali jsme dny jako byl ten kdy jsme navrhli spolu se Stevem toto divadlo, uvedl Tim Cook. Steve podle něj velmi přemýšlel o tom, jak bude Apple pracovat, jak bude postupovat budoucnost společnosti a jaké produkty nabídne. Cook nakonec uvedl, že Stevova vize a nasazení které dával do práce žije všude okolo nás a rádi na něj v Applu vzpomínají. Tim Cook dále představil samotný Apple Park, který využívá obnovitelnou energii a celý Apple je na to nesmírně hrdý, stejně jkako je hrdý na to, že je tato energie využívána ze 100% a celý Apple Park obklopují rostliny, které jsou pro Kalifornii přirozené a zapadají tak do prostředí, ve kterém se nové sídlo Applu nachází. Apple Park nabízí také nový Apple Retail Store, ve kterém můžete zakoupit předměty, které nejsou dostupné nikde jinde na světě.  Jedná se také o místo, kde se můžete setkat přímo se zaměstnanci Applu a jste tak Applu nejblíže jak je to možné.

Tim následně pozval na pódium Angelu Adherts, která se pochlubila tím, jak Apple dokáže obsloužit neskutečné množství lidí ve svých obchodech a jak v současné době uvádí všude na světě do provozu zcela nové verze Apple Storů, které nejsou jen místem pro nákupy, ale místem, kde se setkávají vývojáři, designéři, zaměstnanci a významní lidé z prostředí Applu, kteří zde přednášejí a pořádají workshopy. Apple letos také uvedl Today at Apple, což jsou speciální akce, během kterých se přímo v Apple Store naučíte jak co nejlípe využívat služby, které nabízí váš iPhone, iPad nebo Mac.  Nejen děti a studenti, ale každý kdo má zájem se zde dozví vše o tom jak využívat své zařízení a jak posunout své umění na novou úroveň. Lidí se dozví jak fotografovat, natáčet videa, stříhat je, programovat nebo využívat skvělé aplikace z iTunes App Store. V příštím roce se Apple pochlubí zcela novými Apple Store prodejnami po celém světě a jedno uz nejdůležitějších bude Apple Store ve staré knihovně v New Yorku nebo na náměstí v Chicagu. Apple má v současné době 62 000 zaměstnanců v Apple Storech po celém světě.

Tim Cook se také pochlubil tím, že Apple Watch se staly nejpopulárnějšími a nejprodávanějšími hodinkami na světě a zákazníci jsou s nimi z 97% zcela spokojeni. Využívají je lidé po celém světe, což Apple ukázal ve zcela novém videu, ve kterém se pochlubil nejen množstvím lidí po celém světě, ve všech věkových kategoriích, ale také tím, jak je využívají při sportu a dalších aktivitách a jak jim usnadňují život. Apple nezapoměl vynechat jediné postižení, jedinou rasu, jedinou barvu kůže ani nic podobného a splnil si tak ve videu svoji genderovou povinost. Všichni samozřejmě poděkovali Applu a Apple Watch za to, jak jim nesmírně usnadňují život a jak si již bez nich žít v podstatě neumí ani představit.

Související články

Dnes nejčtenější