Zavřít reklamu

Tim Cook je momentálně na cestách a poslední týden se pohybuje po východním pobřeží USA. Před několika dny byl na natáčení ranního pořadu Good Morning America, který se včera odvysílal. Jednalo se o první výstup v televizi od konference Keynote a bylo tedy jasné, že bude mnoho témat, o kterých bude Cook diskutovat. A tento předpoklad se také potvrdil jelikož CEO Applu mluvil snad o všech zásadních tématech – iPhone 7, AirPods, virtuální a rozšířená realita a mnoho dalších. Přinášíme vám krátké shrnutí celého rozhovoru.

Jedním z velkých témat byla otázka ohledně rozšířené a virtuální reality. O rozšířené realitě se mluví od doby, kdy se objevila bomba s názvem Pokémon Go! Sám Tim Cook už se mnohokrát vyjádřil o tom, že na této technologii Apple nějakým způsobem pracuje a že v budoucnu něco zajímavého z dílny Apple uvidíme. Podle Cooka je právě rozšířená realita tou větší a zajímavější možností, jelikož není tak úzce zaměřená na jednotlivce, který musí mít na hlavě specifické brýle, ale je více otevřená lidem v okolí, kteří na ní mohou lépe reagovat.

Rozhovor se samozřejmě neobešel bez otázek na absenci 3,5mm jack konektoru v novém iPhonu 7. Tim Cook logicky stojí za tím, s čím společnost přišla a budoucnost vidí v bezdrátových technologiích. Podotýká, že bezdrátový svět je světem budoucnosti a každý by měl chtít jít budoucnosti naproti. Proč to tedy odkládat, když to jde hned. Dále argumentuje tím, že klasický konektor vyžadoval spoustu místa, které může být nyní využito podstatně lépe a uživatelé tak mohou dostat to, po čem dlouho volají – například větší baterii.

V neposlední řadě proběhla diskuze na téma AirPods a jejich případná ztráta. Na to Tim Cook reagoval tím, že nabíjecí krabička je vynikající věc, která by měla jakýmkoliv ztrátám zabránit. Co se týká případným ztrátám během používání, sám prý ještě náhodné vypadnutí sluchátka nezaznamenal. Jedním z hlavních důvodů, proč prý sluchátka vypadávají z uší, jsou kabely, které přidávají váhu a odpor, tudíž mohou sluchátka snadněji vyklouznout. A pak se také mohou někde zachytit a způsobit totéž. U AirPods ani jedno nehrozí. Cook je prý nosí během chůze, běhu a dalších aktivitách a nikdy o ně nepřišel. Kompletní videozáznam si můžete pustit zde.

tim-cook-rozhovor
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: Macrumors

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější