Zavřít reklamu

macbookair-iconJedna z nejdůležitějších technologických událostí bude už za týden – Apple Keynote. O 7. září se spekulovalo delší dobu a nakonec se vše včera večer potvrdilo. Můžeme se tedy těšit na nové iPhony 7, iPady, Apple Watch 2 generace a další zajímavé novinky, které pro nás Apple chystá. Z oblasti počítačů víme, že se chystá refresh MacBooků Pro. Nyní přišla agentura Bloomberg s informací, že se letošní aktualizace dočká také řada MacBook Air a iMac. To vše v říjnu společně s novými 5K displeji, na kterých Apple spolupracuje s LG.

Ponechme mobilní zařízení stranou, o těch se ví už velice dlouho – jak o vzhledu a novinkách v iPhonu 7, tak o druhé generaci Apple Watch. MacBook Pro je něčím, na co čekají uživatelé už několik měsíců. O nových modelech Pro už toho také víme poměrně dost, ať už co se týče vzhledu, konektivity nebo technických novinek. Nad řadou MacBook Air ovšem dlouhou dobu visel otazník. Apple na jaře zavedl tichý upgrade, kdy všechny větší Airy dovybavil 8GB RAM v základní výbavě a od té doby nic. Spekulovalo se o tom, zda-li řada Air nakonec úplně neskončí. Jak se teď ukázalo, nové Airy budou a to už v říjnu.

Nový MacBook Air tak dostane plnohodnotný refresh. Můžeme se těšit na nový displej, nové procesory a kompletně předělanou a zmodernizovanou konektivitu (zejména USB-C). Podobná modernizace se chystá také u velkých iMaců. Nové procesory a nové grafiky od AMD, společně s novým 5K displejem z dílny LG. MacBook Pro pak čeká opět poměrně zásadní změny, tentokrát však bude největší novinkou OLED panel, který přinese zcela nový způsob využití multimediálních kláves. Je otázka, zda-li se těchto věcí dočkáme už na Keynote, nebo si pro jejich představení Apple vymezí jiný čas v říjnu. Tak jako tak by měly v říjnu začít prodeje

apps macbook-air-all-faded-and-stuff
Photo: techandall.com

Zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.