Zavřít reklamu

telephone phone ios icon

Určitě už jsme každý byly v situaci, kdy nás stále otravovalo nějaké telefonní číslo, které nám například nabízelo nějaký produkt. Většina z nás to na iPhonu vyřešila tak, že číslo jednoduše zablokovala. Stejně tak ale může někdo zablokovat i nás. Existuje pár způsobů, pomocí kterých můžeme zjistit, zda-li si někdo zablokoval naše číslo. Díky serveru iDropNews se nyní dozvídáme informace, jak celé blokování hovorů funguje a jak snadno zjistit, zda-li nás nezablokovala třeba bývalá přítelkyně, která už od vás nechce telefonáty uprostřed noci, kdy v krvi máte 2 promile a chcete jí sdělit, že stejně byla ze všech nejlepší.

V roce 2013 Apple představil iOS 7, který přinesl hlavně největší designovou změnu od původního iOS. Úplnou změnou prošlo GUI, nové funkce a celkově (pro některé) hezčí systém. Po propadáku (Apple Maps) s iOS 6 si vývoj iOS 7 rozdělili Jony Ive a Craig Federighi, kteří s ním udělali zázrak. Ze začátku skrytou funkcí byla možnost zablokovat otravné telefonní číslo. Několik let po vydání samotného iOS 7 se dozvídáme, jak zjistit, zda-li nás na iPhonu někdo zablokoval. Podle Davida Price to zjistíme jednoduše: „Pokud budeme volat na iPhone, který naše číslo zablokoval, tak nejprve uslyšíme jednou vyzváněcí tón a až poté zprávu, že volané číslo není k dispozici.“

Blokovaný volající je přesměrován do hlasové schránky, kde může zanechat vzkaz. Pokud ale vytáčíte telefonní číslo a „spadnete“ do hlasové schránky, nemusí to vždy znamenat, že je vaše číslo blokováno. Je také možné, že má osoba na druhé straně nastavené automatické přesměrování nebo je jednoduše její iPhone vypnutý. Chcete-li vyloučit tyto možnosti, tak stačí zavolat na volané číslo z jiného mobilního telefonu nebo vypnout ID volajícího v Nastavení -> Telefon. Pokud je telefon vypnutý nebo má nastavené automatické přesměrování, tak opět „spadnete“ do hlasové schránky.

Blokování v případě textových zpráv je trochu odlišné. Pokud odešlete zprávu z blokovaného telefonního čísla, tak se jednoduše odešle a nezobrazí se vám žádná chybová hláška. I když se zpráva bez problému odešle, tak se neukáže na iPhonu osoby, která si vás zablokovala. Tím je jasné, že funkce funguje opravdu velice dobře a je navržena tak, aby ochránila všechny majitele iPhonu před obtěžováním.

Nyní tedy víme, jak zjistit, zda-li někdo zablokoval naše telefonní číslo. Jak ale zablokovat telefonní číslo, které obtěžuje nás? Nejprve otevřeme aplikaci Telefon, kde v záložce Historie vybereme číslo, které chceme zablokovat a klikneme vedle něj na modrou ikonu informací („i“). Poté stačí přejet dolu a kliknout na možnost Zablokovat volajícího. Tím jsou všechny kroky dokončené a dané číslo vás již nebude otravovat. Přesto mějte na paměti, že pokud „otravná“ osoba vypne ID volajícího, tak se vám dovolá a na obrazovce se zobrazí „Neznámé číslo“.

Dobrou zprávou je, že i neznámá čísla lze jednoduše zablokovat. Jak na to?Nejprve tedy půjdeme do Nastavení a vybereme možnost Nerušit, kde režim aktivujeme. Poté půjdeme do kategorie Povolená volání, kde zvolíme možnost Všechny kontakty. Tím se vám nedovolají skrytá, ale ani neznámá čísla. Další návod jak zablokovat hovory ze skrytého čísla, naleznete v našem článku přímo zde.

hovor screen fb

*Zdroj: iDropNews.com

Dnes nejčtenější

.