Zavřít reklamu

Čas od času se můžete na vašem iPhonu či iPadu dostat do situace, kdy se váš iPhone nemůže připojit k App Storu. Občas stačí několik minut vyčkat, dokud se spojení neobnoví, avšak v některých případech mohou problémy s připojením přetrvávat. App Store je velmi důležitou aplikací v našem iPhonu, jelikož kromě stahování jiných aplikací se pomocí něj provádí také jejich aktualizace. Pokud byste měli App Store vyřazený z provozu několik dnů, mohli byste se s neaktualizovanými aplikace dostat do zbytečných problémů. Pojďme se tedy v tomto článku podívat na 5 tipů co dělat, když se váš iPhone nemůže připojit k App Storu.

Připojení k internetu

Tak, jako ostatní služby a aplikace často pro svou funkci potřebují internet, tak v případě App Storu to rozhodně není jinak. Pokud pracujete na mobilních datech a App Store se vám nenačítá, tak právě připojení přes mobilní data může dělat neplechu. Nejjednodušší možností pro vyloučení této chyby je, že se připojíte k jakékoliv Wi-Fi síti. Z nějakého důvodu se App Store občas skrze mobilní data jednoduše nepřipojí a musíte využít Wi-Fi. Připojit se k Wi-Fi můžete v Nastavení -> Wi-Fi a zde vyberte síť.

Zkontrolujte služby Applu

Občas se také stává, že chyba není na vaše straně, ale na straně samotného Applu – konkrétně jeho serverů. U veškerých služeb, které Apple nabízí, si můžete nechat zobrazit, zdali náhodou Apple nemá nějaký problém. Můžete tak učinit na stránkách pomocí tohoto odkazu, kde se kolonka App Store nachází hned na první příčce. Kromě stavu App Storu zde můžete sledovat také stav ostatních služeb.

5tipu_pripojeni_app_store11

Instalace poslední aktualizace

Aktualizace na poslední možnou verzi iOS (popřípadě iPadOS) může vyřešit mnoho problémů, a to včetně problémů s připojením k App Storu. Zdali máte poslední možnou verzi operačního systému můžete zkontrolovat v Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru. Pokud máte systém aktuální, zobrazí se zpráva Systém je aktuální. V opačném případě vám bude nabídnuta aktualizace na poslední verzi iOS.

Kontrola data a času

Možná si někteří z vás řeknou, že správné nastavení data a času nemá s připojením k App Storu nic společného, ale šeredně se mýlíte. Pokud si například na počítači nastavíte ručně datum na několik dní zpět, budete mít problémy s připojením k internetu – webové stránky vás jednoduše nepustí. To samé platí i v iOS a v App Storu, na který přistupujete na základě internetového připojení. Pokud si chcete zkontrolovat nastavení času, tak přejděte do Nastavení -> Obecné -> Datum a čas. Zde poté zaškrtněte možnost Nastavit automaticky, anebo si ručně nastavte čas správně.

Odhlášení a přihlášení k Apple ID

Pokud ani jeden z výše uvedených postupů nepomáhá, tak existuje ještě jeden fígl – odhlášení a znovu přihlášení k vašemu Apple ID. Na vašem iPhonu či iPadu se můžete z Apple ID odhlásit tak, že přejdete do Nastavení -> iTunes a App Store. Zde poté klepněte na vaše Apple ID a zvolte možnost Odhlásit se. Jakmile dojde k odhlášení, tak se stačí znovu přihlásit. Tento poslední tip je nejsložitější, ale ve většině případů pomáhá.

Čtěte dále

Více z rubriky Seriály

Dnes nejčtenější

.