Zavřít reklamu

Nedávno se mi ozval kamarád, který vlastní MacBook Pro s Touch Barem, že mu právě onen Touch Bar přestal fungovat. Respektive fungoval, ale namísto klasických kláves se mu zobrazila pouze klávesa Escape. Touch Bar se nevzpamatoval ani po opakovaném vypnutí a zapnutí. Jak už to tak bývá, tak v případě těchto problémů většina z nás ihned zavítá na Google a do vyhledávače napíše termín „touch bar macbook not working how to fix“. Tak stejně jsem to samozřejmě udělal i já, avšak nějakou dobu mi trvalo, než jsem našel správný postup pro opravu. Abyste tedy nemuseli i vy složitě hledat, tak jsem se rozhodl, že vám návod pro resetování Touch Baru sepíšu.

Jak na MacBooku resetovat Touch Bar

Samotný Touch Bar pomocí nějaké speciální klávesové zkratky bohužel resetovat nejde. Co však resetovat lze, je NVRAM. Pokud provedete na vašem MacBooku reset NVRAM, tak většinou vyřešíte většinu problémů s vaším zařízením. V tomto případě lze takto vyřešit i problém s nefunkčním Touch Barem. Provést reset NVRAM není nic složitého, stačí jen dodržet postup, který si řekneme v následujících větách. Nejprve váš MacBook natvrdo vypněte pomocí spouštěcího tlačítka. Jakmile se MacBook vypne, tak ho opět pomocí tlačítka zapněte a ihned poté stiskněte a držte klávesy Command + Option + P + R. Jakmile se na obrazovce objeví Apple logo, tak můžete klávesy pustit.

Po tomto postupu, kdy jste úspěšně resetovali NVRAM, už by měl Touch Bar na MacBooku Pro, či na nejnovějším MacBooku Air, opět začít správně fungovat. Existuje plno dalších návodů, které můžete vyzkoušet, avšak z vlastní zkušenosti mohu říct, že tento návod je ve většině případů funkční a hlavně nejrychlejší. Prakticky stačí váš MacBook vypnout, podržet pár kláves, a je hotovo. Setkali jste se už někdy s tím, že vám Touch Bar na MacBooku přestal fungovat? Dejte nám to vědět do komentářů.

touch-bar-mbp-800x451

Čtěte dále

Více z rubriky Seriály

Související články

Dnes nejčtenější

.