Zavřít reklamu

Když na Macu otevřete Finder a přepnete se do jakékoliv složky, tak se vám v horní části okna zobrazí pouze její název. To je sice fajn, ale osobně bych byl radši, kdyby se zde objevila kompletní cesta, nikoliv jen název. Takto podobně je to vyřešeno v operačním systému Windows a musím říct, že v tomto případě má dle mého názoru konkurenční Windows navrch. Osobně mám rád, když je ve věcech pořádek, a k tomu potřebuji i přesně vědět, kde se onen soubor, či složka, nachází. Kdybych navíc potřeboval něco najít, tak je dost možné, že si budu cestu k souboru pamatovat. Věděli jste však, že tuto vychytávku lze aktivovat i v macOS? Stačí jen znát správný příkaz.

Zobrazení kompletní cesty k souborům a složkám ve Finderu

Na vašem macOS zařízení, tzn. na Macu či MacBooku, spusťte nativní aplikaci Terminál. Ten najdete buď ve složce Aplikace v podsložce Jiné, anebo klikněte v pravém horním rohu obrazovky na ikonu lupy pro aktivaci Spotlightu. Zde poté napište výraz Terminál a potvrďte jej stisknutím klávesy Enter. Po otevření Terminálu už si jen stačí zkopírovat tento příkaz:

defaults write com.apple.finder _FXShowPosixPathInTitle -bool YES; killall Finder

Poté jej do Terminálu vložte a potvrďte jej stisknutím tlačítka Enter. Všechna spuštěná okna Finderu se vypnou a resetují. Poté už si můžete všimnout, že se v horní části okna nachází kompletní cesta ke složce či souboru, a nikoliv pouze název. Pokud vám tato možnost nevyhovuje, tak stačí postupovat podle postupu výše, akorát použijte tento příkaz:

defaults write com.apple.finder _FXShowPosixPathInTitle -bool NO; killall Finder

Takto jednoduše si po vzoru konkurenčního Windowsu můžete nastavit, aby se v horním okně Finderu namísto pouhého názvu zobrazila celá cesta ke složce. Jak už jsem jednou zmínil, tak mi tohle nastavení vyhovuje, avšak naprosto chápu, že někdo nemusí být stejného názoru. Pokud váháte, tak tuto možnost samozřejmě vyzkoušejte. Pokud nebudete spokojeni, tak můžete zobrazení vždy jednoduše vrátit do původního stavu.

Související články

Dnes nejčtenější