Zavřít reklamu

V případě, že si tento článek momentálně čtete na jakémkoliv MacBooku s Touch Barem, tzn. na MacBoocích Pro, anebo na nejnovějším MacBooku Air, anebo si článek čtete z jiného zařízení, ale MacBook s Touch Barem vlastníte, tak by se vám mohl hodit dnešní návod. MacBooky s Touch Barem mají tu výhodu, že pro jejich odemčení nemusíte zadávat heslo. Stejně, jako to je na starších iPhonech, tak stačí, abyste přiložili prst na pravou stranu Touch Baru, kde se nachází senzor otisku prstu, Touch ID. Pokud dojde ke shodě, speciální čip T2 vás „pustí dál“ do systému. Občas se ale může stát, že po nějaké době přestane Touch ID fungovat tak dobře, jako dříve. Může to být způsobeno starším otiskem prstu, který je v systému uložen. Pro tyto komplikace naštěstí jablečná společnost nachystala možnost, pomocí které si můžete otisk prstu z Touch ID vymazat a nahradit jej novým. Jak tedy na to?

Jak smazat otisk prstu z Touch ID na Macu

Na vašem MacBooku, který disponuje dotykovým panelem s názvem Touch Bar, klikněte v levém horním rohu na ikonu Apple loga. Zobrazí se rozbalovací nabídka, ze které vyberte možnost Předvolby systému… Poté se otevře nové okno se všemi předvolbami, kde vás zajímá kolonku Touch ID, která se nachází ve čtvrtém řádku na první pozici. Po rozkliknutí této sekce se zobrazí seznam uložených prstů. Zde si můžete otisk přidat, ale samozřejmě také smazat. Pro smazání se zde však nezobrazuje žádná možnost. Aby se vám možnost pro smazání objevila, tak na jeden z otisků musíte najet kurzorem. Poté se v pravé horní části objeví křížek, pomocí kterého můžete smazání provést. Poté už se jen stačí autorizovat heslempotvrdit, že chcete otisk opravdu smazat.

Postup smazání je velice jednoduchý, avšak pokud nevíte, jak na to, tak může nastat problém. Kamarád mě s touto „úsměvnou“ otázkou kontaktoval před několika dny a ani ve snu ho nenapadlo, že by řešení mohl být tak jednoduché. Kdo ví, možná se v příštích letech dočkáme na MacBoocích Face ID a přihlašovat už se budeme jen pomocí naší tváře, nikoliv otisku. Byli byste za tuto možnost radši, anebo vám Touch ID vyhovuje? Dejte nám to vědět do komentářů.

touchid_fb_mac

 

Související články

Dnes nejčtenější

.