Zavřít reklamu

V jednom z předchozích návodů jsme se společně podívali na to, jak lze jednoduše vypnout integrované svátky v jablečném kalendáři. Poté jsme si ukázali, jak si můžete tyto svátky nahradit českými, či slovenskými státními svátky. V komentářích se později objevil dotaz, zdali nelze nějakým způsobem do Kalendáře vložit i jmeniny. Odpověď na tuto otázku zní ano, lze. V dnešním návodu se tedy podíváme na to, jak můžete svůj Kalendář v iOS (či macOS) obohatit o české svátky – jmeniny. Jedná se o velice jednoduchý postup a zabere vám jen několik sekund. Není na co čekat, vrhněme se na věc.

Jak do Kalendáře přidat české jmeniny

Nejprve vám doporučím, abyste si na svátky vytvořili speciální oddělený kalendář. Pokud byste totiž svátky vložili do vašeho stávajícího kalendáře, tak byste ztratili přehled mezi vašimi událostmi. Otevřete tedy Kalendář a ve spodním menu klikněte doprostřed na možnost Kalendáře. Objeví se vám všechny kalendáře, které momentálně používáte. V levém spodním rohu obrazovky klikněte na možnost Přidat kalendář. Název kalendáře si zvolte například České jmeniny a zvolte si barvu, kterou by měl kalendář mít – záleží na vás. Poté klikněte na Hotovo v pravém horním rohu obrazovky.

Po vytvoření odděleného kalendáře klikněte na tento odkaz. Zobrazí se vám notifikace, u které klikněte na možnost Povolit. Poté se zobrazí seznam všech jmen. V pravém horním rohu klikněte na možnost Přidat vše a nyní nachází velmi důležitý krok. Zobrazí se všechny kalendáře, do kterých můžete jmeniny vložit. Nezapomeňte v tomto případě zaškrtnout možnost České jmeniny. Poté klikněte na Hotovo.

Je velice důležité, abyste svátky importovali do odděleného kalendáře. Kdybyste je totiž importovali například do kalendáře Rodina, tak byste je v případě odstranění museli odstranit jeden po druhým. S odděleným kalendářem je odstranění jednoduché. Stačí otevřít aplikaci Kalendář, dole stisknout možnost Kalendáře, a poté kliknout na ikonu „i“ v kroužku u kalendáře České jmeniny. Poté stačí sjet níže a stisknout tlačítko Smazat kalendář. Volbu stačí ještě jednou potvrdit stisknutím Smazat kalendář.

Související články

Dnes nejčtenější