Zavřít reklamu

Pár dnů zpět se na našem magazínu objevil návod, ve kterém jsem vám ukázal, jakým způsobem lze z jablečného Kalendáře odstranit americké svátky. Tušil jsem, že se v diskuzi objeví otázka, ve které bude stát, zdali nelze tyto americké svátky nahradit těmi českými. Na tuto otázku mohu odpovědět jasně a zřetelně – ano, lze a rozhodně to není nic těžkého. Pojďme se proto v dnešním návodu podívat, jakým způsobem si můžete české nebo slovenské státní svátky přidat do vašeho Kalendáře i vy.

Jak přidat do Kalendáře české státní svátky

Pokud si chcete do Kalendáře přidat české státní svátky, tak na vašem zařízení klikněte na tento odkaz. Zobrazí se notifikace, kde už jen stačí kliknout na tlačítko Odebírat. Poté se zobrazí další notifikace, která vás informuje o tom, že do kalendáře byly přidány státní svátky. Můžete si je ihned zobrazit stisknutím tlačítka Zobrazit.

Jak přidat do Kalendáře slovenské státní svátky

V případě, že náš magazín čtete ze Slovenska, tak rozhodně nemáte smůlu – i na vás jsem myslel. V případě, že si chcete do Kalendáře přidat slovenské státní svátky, tak klikněte na na tento odkaz. Nyní už jen opět klikněte na tlačítko Odebírat. Poté se zobrazí další notifikace, kde už si opět můžete svátky zobrazit ve vašem kalendáři.

Jak svátky odstranit

Pokud byste chtěli svátky z Kalendáře odstranit, tak je postup velmi jednoduchý. Na vašem iOS zařízení, tzn. na iPhonu nebo iPadu, otevřete nativní aplikaci Kalendář. Poté ve spodní části displeje klikněte uprostřed na tlačítko Kalendáře. Zobrazí se vám přehled však vašich kalendářů, například pracovní, domácí, či rodinný. Poté se zde ale nachází další kalendáře pod nadpisem Odebírané. Pokud chcete státní svátky přestat zobrazovat, tak jej stačí odškrtnout. Poté stačí v pravém horním rohu kliknout na tlačítko Hotovo. Hned poté už se žádný ze svátků nebude ve vašem kalendáři nacházet.

Tímto způsobem si můžete být jisti, že už vám nikdy žádný státní svátek neuteče. Na závěr vám ještě doporučím, abyste se podívali, jak lze z Kalendáře odstranit americké státní svátky. Jednoduše by se vám totiž mohly mezi těmi českými, potažmo slovenskými, plést. Svátky si pomocí tohoto návodu můžete do Kalendáře přidat jak v iOS, tak v macOS.

Související články

Dnes nejčtenější