Zavřít reklamu

Přímo ve výchozím nastavení Kalendáře se nachází některé svátky. Konkrétně se jedná o různé kulturní, náboženské, státní a tradiční svátky. Někomu však mohou v Kalendáři překážet, zvláště pokud Kalendář v iOS či na Macu využíváte opravdu na maximum. Takoví uživatelé se mohou dostat do situace, kdy si celý den říkají, že dnes nic nemají. Poté však pro jistotu otevřou Kalendář a zjistí, že u dnešního data mají puntík – přitom se může jednat jen o nějaký svátek. Důvodů však může být více, někdo třeba svátky neslaví vůbec, a proto je ani nechce mít v Kalendáři zobrazené. Pojďme se tedy v tomto návodu podívat na to, jak všechny svátky z Kalendáře smazat najednou, abyste je nemuseli odstraňovat po jednom.

Odstranění všech svátků z Kalendáře v iOS

Na vašem iOS zařízení, tzn. na iPhonu nebo iPadu, otevřete nativní aplikaci Kalendář. Nyní stačí ve spodní části displeje kliknout uprostřed na tlačítko Kalendáře. Zobrazí se vám přehled však vašich kalendářů, například pracovní, domácí, či rodinný. Poté se zde ale nachází další kalendáře pod nadpisem Jiné. Zde nás konkrétně zajímá kalendář US Holidays. Hned vedle textu US Holidays se nachází kolečko s fajfkou. Pokud chcete svátky přestat zobrazovat, tak stačí kalednář US Holidays odškrtnout. Poté stačí v pravém horním rohu kliknout na tlačítko Hotovo. Hned poté už se žádný ze svátků nebude ve vašem kalendáři nacházet.

Jak už název kalendáře – US Holidays – napovídá, tak zde samozřejmě nenajdeme české státní svátky. Právě to je možná o jeden z dalších důvodů více, proč byste měli potřebu si svátky uvnitř Kalendáře odstranit. Tak jako tak, je jedno, jaký k tomu máte důvod. Hlavní je, že možnost odstranění svátků z Kalendáře nechybí.

Související články

Dnes nejčtenější