Zavřít reklamu

Scénu se službami, které poskytují streamování hudby, nekompromisně obsazují dvě velká jména – Spotify a Apple Music. Jelikož se nacházíte na webu, který se zabývá především jablečnou společností, tak byste určitě čekali, že i já budu využívat Apple Music. Bohužel vás ale musím zklamat. Osobně mi více vyhovuje právě Spotify. Nemyslete si však ale, že je to u nás v redakci jednoznačné. Někdo používá Spotify stejně, jako já, a někdo z nás zase raději sáhne po Apple Music. Pro druhou skupinu využívající Apple Music jsem si připravil návod, který vám ukáže, jak si můžete užívat hudbu v plné kvalitě i tehdy, když jste připojeni na mobilních datech a nikoliv na Wi-Fi.

Jak aktivovat vysokou kvalitu streamování na mobilních datech

Nejprve je samozřejmě nutné, abyste měli službu Apple Music předplacenou. V opačném případě nebudete schopni tuto možnost nastavit. Vezměte si tedy do ruky vaše iOS zařízení, u kterého chcete nastavit vysokou kvalitu streamování na mobilních datech, a otevřete nativní aplikaci Nastavení. Zde poté sjeďte níže, dokud nenarazíte na záložku Hudba. Tady otevřete kolonku Mobilní data. Po otevření si můžete jednoduše nastavit, zdali chcete povolit streamování na mobilních datech. Nás však v tomto případě zajímá kolonka Vysoká kvalita streamování, u které stačí přepnout switch do aktivní polohy. Poté už bude 100% zajištěno, že budete i na mobilních datech do svých uší dostávat dávky hudby ve vysoké kvalitě.

Jak už to ale někdy bývá, tak i při aktivaci vysoké kvality streamování na mobilních datech musíte něco obětovat. V tomto případě to budou právě vaše mobilní data, která se po aktivaci této funkce budou spotřebovávat rychleji. Budete si tak muset více dávat pozor na blížící se limit, abyste jej nepřečerpali.

Apple Music

Související články

Dnes nejčtenější

.