Zavřít reklamu

Dnešní příchod Apple Pay do ČR jistě potěšil řadu majitelů jablečných zařízení. V první vlně Apple Pay v ČR podporuje hrstka tuzemských bank a služeb. Co ale dělat, když jste v seznamu podporujících bank tu svou nenašli, nevíte, kdy podporu spustí, případně se vám na onen okamžik nechce čekat?

Rozhodnutí je na vás

Většina bank má poměrně kvalitní zákaznický servis a na dotazy klientů odpovídá rychle a spolehlivě. Pokud jste odpověď na svou otázku ohledně příchodu Apple Pay nenašli na webu banky – třeba v sekci nejčastěji pokládaných dotazů – můžete zkusit banku kontaktovat e-mailem nebo prostřednictvím kontaktního formuláře na webu a zeptat se, na kdy plánuje spuštění podpory této platební služby. V závislosti na tom, jakou informaci od banky dostanete, se pak můžete rozhodnout, zda na aktivaci služby počkáte, nebo přejdete k jiné bance. Řada bank nabízí v souvislosti s přechodem k nim asistenční služby a změna banky by tak pro vás měla být relativně jednoduchá a bezbolestná. Aktualizovaný seznam bank a nebankovních služeb, které v ČR podporují Apple Pay, naleznete zde.

Takto se Apple Pay nastavuje na iPhonu a Apple Watch: 

Banka není jediným řešením

Pokud vaše banka ještě nepodporuje Apple Pay a vám se nechce ani čekat, ale na druhou stranu ani měnit banku jako takovou, můžete vyzkoušet některou z nebankovních služeb, podporujících Apple Pay. Příkladem je třeba služba Twisto, která kromě možnosti platit přes Apple Pay nabízí i řadu dalších skvělých a užitečných služeb. Twisto je tuzemská aplikace, do které se můžete pohodlně a rychle registrovat online, a která kromě placení telefonem či hodinkami nabízí třeba možnost rychlé platby na webu. Služba navíc nemusí nutně sloužit vyloženě jako náhrada klasické banky, ale jako její atraktivní, užitečný doplněk.

Twisto totiž kromě klasického placení umožňuje například takzvané odložené platby, díky kterým si můžete zboží před zaplacením vyzkoušet, a služby jako cashback (vracení peněz z nákupů), či Split, kdy lze jeden účet rozdělit mezi více lidí. Jednou z dalších nesporných výhod Twista jsou nejvýhodnější kurzy při zahraničních platbách. S Twistem lze platit nejenom v kamenných a online prodejnách, ale jeho prostřednictvím můžete uhradit i složenku nebo fakturu.

Apple dosud spustil Apple Pay v 31 zemích, jako první službu představil v říjnu 2014 v USA. Užívat ji mohou například také lidé v Kanadě, Austrálii, Číně, Japonsku, Rusku, Itálii, Španělsku, ve Velké Británii, Francii, na Novém Zélandu a ve skandinávských zemích.

apple pay fb

Čtěte dále

Více z rubriky Seriály

Související články

Dnes nejčtenější

.