Zavřít reklamu

Pokud vlastníte Mac či MacBook společně s Apple Watch, tak si můžete nastavit, aby se jablečný počítač automaticky odemkl bez požadování hesla pokaždé, pokud v jeho blízkosti zaznamená přítomnost Apple Watch. Tato funkce je doopravdy velice užitečná a hlavně si na ni uživatel rychle navykne. Bohužel pro nás je však tato funkce stále poněkud nespolehlivá, byť se v operačním systému macOS nechází již po dobu několika verzí. Čas od času prostě tato funkce přestane fungovat, nejčastěji například po aktualizaci macOS či watchOS, a někdy zase úplně sama od sebe. Pojďme se v tomto návodu podívat, co všechno můžete udělat pro to, aby vám funkce odemykání pomocí Apple Watch opět začala fungovat.

Zkontrolujte si, zdali je funkce aktivní

Nejdříve je nutné, abyste se přesvědčili, že je funkce pro odemykání Macu v přítomnosti Apple Watch aktivní. Toho docílíte tak, že na vašem macOS zařízení v levé horní části obrazovky rozkliknete ikonu , a poté z rozevíracího menu vyberte možnost Předvolby systému… Zde už poté stačí přejít do sekce Zabezpečení a soukromí, kde se v horním menu ujistěte, že se nacházíte v sekci Obecné. Zde už se samotná funkce s názvem Odemykat aplikace a Mac pomocí Apple Watch nachází. Pokud funkci máte aktivovanou, tak ji zkuste deaktivovat, a poté aktivovat ještě jednou. Nyní vyzkoušejte, zdali se funkce nezprovoznila.

Restartujte obě zařízení

Pokud vám předešlý postup nefungoval, tak můžete ještě samozřejmě klasicky restartovat obě zařízení. Na Macu či MacBooku provedete restart zařízení tak, že v levé horní části obrazovky kliknete na ikonu , a poté z rozevíracího menu vyberte možnost Restartovat… Na Apple Watch provedete restart tak, že podržíte boční tlačítko, dokud se na displeji nezobrazí posuvníky k vypnutí. Apple Watch pomocí posuvníku vypněte a vyčkejte, dokud nedojde k úplnému vypnutí. Poté hodinky znovu nastartujeodemkněte je. Mějte na paměti, že Mac či MacBook po restartu vždy vyžaduje heslo, takže se hned zprvu funkčnost nemůže projevit.

Detekce zápěstí

Pokud vám ani jeden z výše uvedených návodů nepomohl, tak je ještě dost možná problém právě ve vašich Apple Watch. Společně s novu aktualizací watchOS 6 se potýkám s tím, že se mi náhodně aktivuje či deaktivuje funkce Detekce zápěstí. Tato funkce musí být aktivní, pokud chcete váš Mac či MacBook hodinkami odemykat. Pokud tedy máte na vašich Apple Watch nainstalovaný operační systém watchOS 6, tak se pokuste funkci Detekce zápěstí vypnout a zapnout. Stačí, kdy otevřete nativní aplikaci Watch, kde rozklikněte možnost Kód. Zde už stačí aktivaci a deaktivaci u funkce Detekce zápěstí provést. V některých případech dokonce ani nejde funkce aktivovat, tudíž je třeba si s ní pohrát a popřípadě na aktivaci pár minut počkat.

Bohužel to zatím vypadá tak, že watchOS 6 patří mezi operační systému, které se Applu příliš nepovedly. Mnoho uživatelů si stěžuje například na špatnou výdrž baterie, někteří zase třeba (včetně mě) na nemožnost aktivace některých funkcí. Otázkou tedy zůstává, zdali by jablečná společnost neměla v prosazování Apple Watch jakožto zdravotního asistenta lehce ubrat a prvně doladit hlavní funkce, které jsou pro správnou funkčnost a využitelnost Apple Watch více, než důležité.

Čtěte dále

Více z rubriky Seriály

Související články

Dnes nejčtenější

.