Zavřít reklamu

Možná se vám už na iPhonu stalo, že se vám přestaly u příchozích hovorů zobrazovat jména kontaktů. Namísto nich se zobrazilo jen klasické číslo, a to i když druhou stranu v kontaktech uloženou máte. V tomto návodu se dozvíte, co můžete v této situaci udělat.

Restart

Ještě před tím, než se pustíte do všemožných složitějších úprav, které si popíšeme níže, tak váš iPhone restartujte. Mnoho uživatelů klasický restart telefonu podceňuje, avšak pravda je v tom, že mnohdy všemožné problémy vyřeší. Na iPhonu 8 a starším provedete restart tak, že podržíte boční (horní) tlačítko, dokud se na displeji neobjeví posuvníky. Pak už jen stačí přejet po posuvníku Vypněte přejetím. Pak 30 sekund počkejte a iPhone znovu zapněte. U iPhonu X a novějších podržte pro restart zároveň boční tlačítko s jedním z tlačítek hlasitosti, dokud se na displeji neobjeví posuvníky. Poté přejděte prstem po posuvníku Vypněte přejetím. Pak už jen 30 sekund vyčkejte a iPhonu znovu zapněte. Pokud se po restartu chyba sama neopravila, tak postupujte následovně.

Funkce Kontakty na iCloudu

Příčina toho, že se u příchozího hovoru nezobrazují jména, může být v neaktivní funkci Kontakty na iCloudu. Tu jste mohli například omylem vypnout v nastavení. Pro její aktivaci přejděte do nativní aplikace Nastavení, kde nahoře klepněte na váš Apple ID profil. Poté rozklikněte sekci iCloud. Zde už se jen stačí přesvědčit, že máte přepínač u možnosti Kontaktyaktivní poloze. Pokud v aktivní poloze je, tak jej ještě můžete zkusit deaktivovat, poté zvolit možnost Ponechat v iPhonu, 30 sekund počkat, a poté funkci znovu aktivovat.

Instalace aplikace Kontakty

Většina z nás nepoužívá pro vyhledávání a správu kontaktů stejnojmennou aplikaci Kontakty, ale aplikaci Telefon, kde se můžete do sekce Kontakty přesunout. Je dost možné, že systém aplikaci Kontakty po dlouhé době nevyužívání jednoduše odstranil. Opětovnou instalaci aplikace Kontakty provedete v App Storu, kde stačí do vyhledávacího pole napsat Kontakty. Můžete také kliknout na tento odkaz, který vás přenese přímo na profil samotné aplikace, odkud ji můžete znovu nainstalovat.

Jedno telefonní číslo na více kontaktů

[Aktualizace]: Pokud se vám ani po výše uvedených tipech nepodaří chybu se zobrazováním jmen kontaktů vyřešit, tak by vám mohl pomoci ještě tento trik. Zkontrolujete si, že telefonní číslo, u kterého se vám jméno nezobrazuje, nemáte přiřazeno k vícero kontaktů najednou. Pokud zjistíte, že máte jedno číslo vedené pod vícero kontakty, tak je nutné kontakty buď sloučit, anebo číslo z jednoho z kontaktů odstranit.

Čtěte dále

Více z rubriky Seriály

Související články

Dnes nejčtenější

.