Zavřít reklamu

Časy, kdy jsme svůj mobilní telefon dobili v neděli večer a nemuseli jsme se o něj další týden starat, jsou již pěkných pár let dávno pryč. Výdrž telefonů se totiž kvůli jejich smart funkcím smrskla na hodiny, maximálně pak nižší počty dnů, kvůli čemuž je nutné o poznání častější nabíjení. Ani to však není zrovna ničím příjemným, jelikož trvá zpravidla hodiny. Čínské Vivo však představilo revoluční nabíječku, která by to měla změnit. 

Pokud chcete nabít rychle iPhone, pomocí rychlonabíječek se dostanete za půl hodiny zhruba na 50 %. U nových iPhonů by se ale mohla situace změnit:

Novinka z dílny čínské společnosti se jmenuje Vivo Super FlashCharge 120W a zatím je zahalena mnoha tajemstvími. Její tvůrci se totiž pochlubili de facto jen tím, že telefon s baterií 4000 mAh je tato novinka schopna nabít za neuvěřitelných 13 minut, což je suverénně nejkratší čas potřebný k nabíjení na trhu. Je však prakticky jasné, že k takto rychlému nabíjení bude potřeba i speciálně upravená baterie, kterou se budou pyšnit jak jinak, než smartphony od Vivo. Pokud by však speciální baterie potřeba nebyla a čistě teoreticky by bylo možné nabíječkou nabíjet veškeré smartphony na plný výkon, iPhone XS Max s baterií o kapacitě 3174 mAh by mohl být z 0 na 100 % nabit za zhruba 10 minut. S ničím podobným se však počítat nedá.

Novinkou se pochlubil na sociální sítí Weibo i produktový manažer Viva, který na ní sdílel video demonstrující rychlost nabíječky. To zachycuje nabití necelých tří procent 4000 mAh baterie za parádních šestnáct vteřin, o čemž si můžeme v současnosti nechat skutečně jen zdát. Žádné další detaily však bohužel z videa vyčíst nelze. Nicméně kabel, který je v telefonu zapojen, bude s velkou pravděpodobností disponovat USB-C konektorem, jelikož je na pohled poměrně robustní. 

Nezbývá než doufat, že je novinka z dílny Viva první větší vlaštovkou v nabíjecí revoluci. Faktem totiž je, že časy nabíjení rozhodně příznivé nejsou a přestože je lze zkrátit různými triky či pomocí rychlonabíječek, o desítkách minut potřebným k nabití z nuly na sto nemůže být stále ani řeč. Ale kdo ví, třeba tomu bude za pár let zcela jinak. 

Související články

Dnes nejčtenější