Zavřít reklamu

Již po dobu několika dní vás na našem magazínu zásobujeme návody, které se týkají nových operačních systémů iOS 13 a iPadOS 13. Tyto nové systémy jsou pro veřejnost k dispozici několik dnů a na první pohled se může zdát, že toho oproti minulým verzím nic moc nenabízí. Pokud se však podíváte pod pokličku, tak zjistíte, že funkcí je doopravdy až až. Kromě populárního tmavého režimu je například k dispozici nová aplikace Najít, anebo třeba přepracovaná aplikace Fotky či Připomínky. Jednou z opomíjených funkcí v iOS 13 je však také Optimalizované nabíjení baterie, která slouží především k tomu, aby vám baterie vašeho iPhonu vydržela co nejdéle.

Jak Optimalizované nabíjení baterie funguje?

Hned jako první je nutné si uvědomit, že baterie jsou spotřební zboží. Postupem času tedy ztrácí svou kapacitu. Je známo, že baterie mají nejraději, když se jejich nabití pohybuje v úrovních od 20 % do 80 %. Proto byste tedy neměli váš iPhone zbytečně trápit příliš vybitou baterií, anebo naopak „přebitou“ baterií. Optimalizované nabíjení baterie tedy dělá to, že pokud váš iPhone dáte nabíjet přes noc a zároveň si nastavíte budík, tak v noci baterii nabije na 80 %, a poté nabíjení pozastaví. Před budíkem poté zase nabíjení spustí tak, aby se baterie stihla nabít na 100 % přesně před tím, než budík zazvoní. Tímto způsobem tedy dochází k šetření baterie.

Jak Optimalizované nabíjení baterie (de)aktivovat?

Na vašem iPhonu, který máte aktualizovaný na iOS 13, se přesuňte do nativní aplikace Nastavení. Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže a rozklikněte záložku s názvem Baterie. Zde poté rozklikněte možnost Kondice baterie a přepínačem funkci Optimalizované nabíjení baterie aktivujte či deaktivujte. Kromě této funkce si v sekci Kondice baterie můžete ještě zobrazit, jakou maximální kapacitu vaše baterie má a zdali i nadále podporuje maximální možný výkon, či nikoliv. Pokud by náhodou baterie vykazovala extrémně nízkou maximální kapacitu, tak vás vyzve k servisu.

Související články

Dnes nejčtenější

.