Zavřít reklamu

Bezdrátová sluchátka AirPods Max, která Apple minulý týden představil, nemají tlačítko pro vypnutí a zapnutí. Apple chtěl od tohoto složitého ergonomického úkonu své uživatele oprostit a vymyslel tak pouzdro, které sluchátka automaticky „vypne“, čímž nebude docházet k vybíjení baterie. Jak se však relativně rychle ukázalo, ono pouzdro je nejen poměrně nepraktické, ale mnohým se také vůbec nelíbí. Naštěstí se také ukázalo to, že pouzdro ve finále nemusí být vůbec potřeba.

Sluchátka AirPods Max se po vyndání z ochranné podprsenky, tedy pouzdra, probudí a jsou připravené k použití. Po vložení zpět se nevypnout úplně, jen se přepnou do stavu jakéhosi spánku, ve kterém minimálně spotřebovávají baterii. Apple nabíjecí obal prezentuje jako nezbytnost, díky které si sluchátka uchovají slušnou výdrž baterie (bez něj do úsporného režimu přejdou údajně až zhruba po dvou hodinách neaktivity).

Důkladnější testování poukázalo na to, že se sluchátka sami od sebe nevypnou a pokud je necháte mimo obal, zůstanou připojené k iPhonu a sami od sebe se jen tak neodpojí. Dobrou zprávou však je, že ani v tomto režimu nespotřebovávají větší množství energie a recenzenti přišli na to, že se připojená, ale nepoužívaná sluchátka vybíjí rychlostí zhruba 1% baterie za hodinu.

Při uložení sluchátek do obalu se baterie vybíjí rychlostí zhruba 1% za 4 hodiny. Recenzenti, kteří nechali sluchátka mimo obal přes noc, zaregistrovali úbytek baterie pohybující se kolem 8%. Jak se tedy ukázalo, obal na sluchátka vyloženě nutné používat není, neboť spotřeba baterie není nikterak vysoká. Pokud však řešíte co nejdelší výdrž, budete se muset s obalem naučit žít.

Související články

Dnes nejčtenější