Zavřít reklamu

Přestože je iOS 14 pro veřejnost dostupný teprve zhruba pět týdnů, nainstalovaný už je na zhruba polovině všech aktivních iPhonů. Zdá se vám toto číslo takřka neuvěřitelné? Je i není. Skvělé sice bezesporu je, nerovná se však výsledkům, které přinesl loňský iOS 13 a to i přestože toho oproti němu nabízí “čtrnáctka” daleko více nového. 

S daty ohledně přijetí iOS 14 se dnes v noci pochlubili analytici z Mixpanel, kteří měří tyto hodnoty pomocí svých softwarových nástrojů umístěných na obrovském množství webu, jenž jsou právě přes mobilní systémy navštěvovány. Podle jejich dat byl konkrétně iOS 14 ještě dnes v noci nainstalován na více než 46,07 % všech aktivních iPhonů, zatímco iOS 13 běžel na 46,57 % aktivních iPhonů. Přijetí iOS 14 nicméně v posledních hodinách a dnech strmě rostlo, díky čemuž se dá s jistotou říci, že již nyní, maximálně pak v řádu jednotek či desítek hodin iOS 14 loňský iOS 13 předstihne. 

Přijetí letošní verze iOS je nicméně horší než tomu bylo vloni. Tehdy totiž operační systém iOS 13 pokořil hranici 50% přijetí na aktivních iPhonech už 16. října a to dokonce přesto, že byl vydán až 19. září, zatímco iOS 14 vyšel 16. září. Náskok má tedy “třináctka” poměrně slušný, byť je samozřejmě nutné brát v potaz i to, že její oblibu podpořilo dřívější spuštění prodejů iPhonů 11 a 11 Pro, než tomu bylo letos u “dvanáctek”. 

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější