Zavřít reklamu

Jednou z nejčastěji kritizovaných věcí na operačním systému iOS je jeho malá uživatelská přizpůsobitelnost. S trochou nadsázky by se totiž dalo říci, že kromě tapety, vyzvánění a světlého či tmavého tématu si nejsou uživatelé schopni přizpůsobit nic dalšího většího. To chce však Apple podle zdrojů agentury Bloomberg změnit. Již brzy bychom si totiž mohli na iPhonech nastavit vlastní výchozí prohlížeč a mailový klient. 

Je to trochu paradox. Z App Store pro iOS naleznete obrovské množství nejrůznějších prohlížečů či mailových klientů, avšak jejich využitelnost je vzhledem k tomu, jak málo jsou tyto softwary integrovány do celkového systému relativně tristní. iOS totiž neustále upřednostňuje jablečná řešení a tedy například i otevírání odkazů skrze Safari či řešení mailů skrze aplikaci Mail, byť ani jednu z těchto aplikací nemusíte využívat. To ale chce Apple podle Bloombergu změnit a uživatelům umožnit, aby si mohli v nastavení změnit výchozího mailového klienta a prohlížeč – tedy jinými slovy nahradit Applovská řešení za ta svá. Díky tomu by se tak využívání těchto aplikací dostalo na zcela novou úroveň, jelikož by pro ně byl systém stejně otevřený jako pro nativní aplikace Applu. 

Zprvu by sice měly být možné změnit jen výchozí mailové a prohlížečové aplikace, nicméně postupem času by mohl Apple svůj systém otevřít ještě více a umožnit například změnu pro aplikaci fotoaparátu, potažmo hudby či map. To by mohlo teoreticky přinést i výrazné zvýšení kvality mnoha aplikací, jelikož by nová možnost zaručeně přiměla mnohé jablíčkáře experimentovat s non-Apple řešeními, což by přineslo právě o aplikace třetích stran vyšší zájem. Bloomberg nicméně upozorňuje na to, že dle zdrojů je myšlenka zatím pořád v relativně rané fázi a Apple jí může stále ještě odpískat nebo odložit pro iOS 15 či další. V tuto chvíli tak nezbývá než doufat, že se vše podaří dotáhnout do zdárného konce a tuto vychytávku přinese v červnu iOS 14. 

Související články

Dnes nejčtenější

.