Zavřít reklamu

O úniky informací týkající se chystaných iPhonů 12 a dalších plánovaných Apple produktů není v posledních hodinách a dnech nouze. Ostatně, další nálož zajímavých informací o “dvanáctkách” vám prozradíme i my v následujících řádcích. Úniky se totiž s blížící se úterní Keynote objevují jako houby po dešti. Co tedy víme o iPhonech 12 nového? 

Žádným velkým překvapením u nich zřejmě není nasazení Super Retina XDR dispejů – tedy stejného typu displejů, kterým disponovaly i loňské iPhony 11 Pro. Jedná se totiž o to nejlepší, co má Apple momentálně k dispozici a de facto i o jedny z nejlepších displejů na trhu. Tyto displeje má chránit nová tvrzené sklo Ceramic Shield (tedy keramický štít), které by jim mělo zajistit zvýšenou odolnost oproti předešlým modelům. Zda se bude vyšší odolnost týkat primárně prasknutí či škrábanců je nicméně v tuto chvíli nejasné. Další zajímavou vychytávkou bude podpora formátu Dolby Vision při natáčení videa přes fotoaparát telefonu. Ten by jim měl zajistit vyšší dynamický rozsah, díky čemuž by měly laicky řečeno vypadat na pohled lépe. Pozitivní je, že se této vychytávky dočkají všechny iPhony 12 – tedy jak levnější, tak i dražší verze Pro. 

Poslední opravdu zajímavá novinka související s iPhony 12 se týká konkrétně jejich podpory 5G sítí. Tu dostanou všechny čtyři modely, přičemž jen americké verze se mají dočkat podpory rychlejšího mmWave 5G. Daleko zajímavější je však to, že se iPhony 12 dočkají takzvaného Smart Data Mode, který umožní telefonu automaticky přepínat mezi 4G/LTE a 5G připojením v závislosti na pokrytí v dané lokalitě, čímž by měl pomoci šetřit jeho baterii a tedy i prodloužit jeho výdrž. Obecně se totiž počítá s tím, že 5G datové modemy budou oproti 4G modemům výrazně energeticky náročnější, což by se mohlo bez podobných vychytávek neblaze podepsat na celkové výdrži iPhonu. Na potvrzení všech informací o novinkách si nicméně budeme muset počkat až do příštího úterý, kdy si iPhony odbijí svou premiéru. 

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější