Zavřít reklamu

Zatímco v uplynulých letech se o tom, kdy Apple představí nové iPhony, prakticky nepochybovalo, letošek je v tomto směru zcela jiný. Pandemie koronaviru, která dopadla na začátku roku na celý svět, totiž výrazně zkomplikovala prakticky všechny plány Applu ohledně vývoje a odhalení produktů pro letošní rok a to včetně těch týkajících se iPhonů 12. Nad jejich odhalením proto visí i na začátku léta otazníky. 

Na tom, kdy přesně Apple světu nové telefony ukáže se nemohou shodnout ani přední světoví Apple analytici, leakeři a jiné důvěryhodné zdroje. Zatímco jedni z nich totiž tvrdí, že je již prakticky jasné, že k odhalení novinek dojde až v říjnu, druzí stále věří září. Pomyslný jazýček vah se nyní opět víc přiklonil k variantě kalkulující s říjnem. Asijský portál Nikkei Asian Review totiž citoval své zdroje z dodavatelského řetězce, podle kterých má Apple skluz jeden až dva měsíce oproti standardnímu harmonogramu, kvůli čemuž již prakticky rozhodnut vyrukovat s novinkami až v říjnu – přesněji pak na jeho začátku. Díky tomu by tak svým způsobem eliminovat potenciální dlouhé prostoje, které by mohly vzniknout mezi představením telefonů a spuštěním jejich prodejů. Těch se sice Apple v minulých letech nebál, avšak vzhledem ke kritice, která se na něj valila ze všech stran, je poměrně pravděpodobné, že pro letošek se pokusí podobným věcem vyvarovat. 

Ačkoliv je jasné, že se přes léto dočkáme ještě celé řady informací ohledně termínu představení novinek, faktem je, že zcela jasno v něm budeme mít stejně až po jeho oficiálním oznámením Applem. To probíhá zpravidla v posledních srpnových či prvních zářijových dnech, s čímž lze počítat i letos – tedy samozřejmě v případě, že bude představení na září naplánováno. V opačném případě Apple rozešle pozvánky až v jeho průběhu s tím, že Keynote proběhne v říjnu. 

Související články

Dnes nejčtenější