Zavřít reklamu

Apple chystá velké vylepšení natáčení videozáznamu iPhony. Vyplývá to alespoň z informací youtubera a leakera v jedné osobě EverythingApple Pro a leakera Maxe Winebacha, kterým se podařilo zjistit, že se Apple chystá iPhony 12 Pro a 12 Pro Max naučit natáčení 4K videí ve 120 a 240 fps. 

V současné době zvládají iPhony natáčet ve 4K jen při 60 fps, což sice není vůbec špatná hodnota, avšak na některé aktivity, u kterých je v hlavní roli plynulost záznamu, není zcela ideální. Apple se proto rozhodl letošní top řadu iPhonů v tomto směru opět výrazně vylepšit a to zvýšením fps právě u 4K. Skvělé je, že tento formát bude možné nastavit i přes nativní aplikaci Fotoaparát, jelikož jí již na to Apple alespoň podle Winebacha uzpůsobuje, což dokazuje 1. vývojářská beta iOS 14. Tuto informaci měl leakerovi následně potvrdit i zdroj přímo z Applu, který dodal, že se s ní počítá jen u řady Pro. 

Kromě schopnosti plynulejšího záznamu videa přinese nová možnost natáčení 4K videa na iPhony i vyšší náročnost na úložiště. S vyšším počtem snímků za vteřinu totiž náročnost na úložiště citelně roste. Například nyní u minutového 4K záznamu uvádí v nastavení samotný Apple při 30 fps nutnost zhruba 350 MB v úložišti, při 60 fps se pak dostáváme na 400. Je tedy jasné, že pokud budeme chtít ve 120 fps či 245 fps dlouhodoběji natáčet, bude nutné sáhnout po iPhonech s vyšší kapacitou úložiště. 

Dnes nejčtenější

.