Zavřít reklamu

K tvrdeniu o dátume ohlásenia iPhone 5S sa prikláňa už aj Bloomberg. Renomovaný spravodajský portál uvádza, že Apple predstaví svoj budúci iPhone 10. septembra / září 2013. Bloomberg sa pritom odvoláva na osobu, ktorá je riadne oboznámená s budúcimi plánmi Applu. S odvolaním na ďalšie zdroje tiež zverejnil zaujímavé informácie o ďalších plánoch Applu, ktoré sa majú realizovať do konca roku 2013.

S odvolaním na zdroje totiž tvrdí, že Apple predstaví v blízkej dobe aj dva nové iPady. Apple však tieto prístroje nepredstaví spolu s iPhone, ale uvedie ich na samostatnom evente. Nie je známe, či sa bude jednať o koniec septembra alebo október/říjen. Popri iPadoch má predstaviť aj nové počítače Mac, a na trh by sa mala dostať aj finálna verzia nového Mac Pro. Piata generácia iPadu by mala ponúknuť tenšie telo, a iPad mini by mal pre zmenu obsahovať displej Retina s rozlíšením 2048 x 1536 bodov. V prípade veľkého iPadu pôjde prvý redesign od marca/března 2013, keď Apple predstavil aktuálny model s Retina displejom, a o niečo hrubším telom.

Analytik Brian Marshall z ISI Group uviedol, že Apple v septembri predstaví lacnejší iPhone, na ktorý si prídu najmä ľudia žijúci mimo USA a Európy. Telefón by však mal byť dostupný celosvetovo, a tak je veľká šanca že sa bude predávať aj na našom území. Cena zariadenia nie je známa, všeobecne sa však očakáva, že by sa mala pohybovať na úrovni iPhone 4.

iphone4-free
*Zdroj: Bloomberg

Související články

Dnes nejčtenější

.