Zavřít reklamu

S blížícím se představením nové generace iPhonů přibývají i nejrůznější úniky informací, které nám tyto telefony s předstihem poodhalují. O jeden velmi zajímavý se před chvílí postaral velmi přesný leaker Ice universe, kterému se do rukou podařily získat screenshoty z benchmarkové platformy AnTutu zachycující výkonnostní test iPhonu 12 Pro Max na iOS 14.1. Příliš veselý však není. 

Jak můžete na snímcích vedle tohoto odstavce vidět, iPhone 12 Pro Max s nainstalovaným iOS 14.1 dosáhl v testu výsledku 572 333 bodů, což není vůbec špatné skóre. I přesto se však novinka oproti iPhonu 11 Pro Max alespoň na první pohled příliš výkonnostně neposunula, jelikož “jedenáctka” dosahuje ve stejném testu skóre 524 436 bodů. Poměrně zajímavé pak je i to, že z hlediska grafického výkonu jsou oba telefony téměř totožné. 

Benchmark rovněž potvrdil, že se iPhone 12 Pro Max (a tedy i menší 12 Pro) dočká 6 GB RAM paměti a nové úložné varianty ve formě 128 GB, kterou Apple velmi pravděpodobně nahradí nynější 64 GB varianty. V tomto směru se tedy jedná o skutečně pozitivní zjištění, které potěší nejednoho jablíčkáře. Ani z výsledků výkonnostního testu bychom však neměli věšet hlavu. Je totiž potřeba si uvědomit, že velký vliv na výsledky má i software, který v telefonu běží. A jelikož je zatím iOS 14.1 testován jen interně, je takřka 100 % v plenkách a tudíž jej čeká ještě hodně oprav a optimalizací. Jeho veřejná verze tudíž může výkon telefonu posunout na zcela jinou úroveň. 

Diskuze k článku

  Jedna věc je, že byl testovaný s beta softwarem a zadruhé vůbec by to ničemu nevadilo, pokud by výkonnostní nárůst byl jen takový a místo toho se Apple zaměřil na úsporu energie, za mě by to bylo mnohem lepší, než se hnát za nesmyslnými výkony, které stejně nejsou využitelné.

  Poprvé souhlasím. A pokud se to potvrdí, tak po letech zcela upřímně Apple pochválím.
  Výkon je to i tak až nesmyslný, takže cesta úspornosti je jediná správná. Pak i s těmi srandabaterkami iphone může vydržet náročný celodenní zápřah, což by po letech konečně dávalo smysl :).

  tak moc jsem se tesil na 12 Pro Max, ze prejdu ze sve Xs Max, ale vcera vola operator, vyhodna nabidka, 11 Pro Max 256 za 22600 vcetne DPH, a to se neodmita, dneska vyjde tento clanek, tak si rikam, ze jsem udelal dobre..

  operator takych ako ty potrebuje :–) uzij si rok stary telefon..

  Tak ono to nie je za tú cenu, ale splácaš to v paušále že – okrem toho o polroka bude stáť toľko aj bez viazanosti 😀 ale inak aj tak dobrá ponuka

  Dost záleží, jak to máš nastavené. My máme rámcovou smlouvu pro 50 čísel, a každé dva roky dostáváme určitý budget na HW. Že by jsme ho spláceli v rámci paušálu nemám pocit – mám flat volání/sms/data za 250Kč bez DPH. Zdá se mi, že se nás tím spíš snaží udržet, byť jim nepřineseme žádný velký vývar na číslo.

  efko: rok stary telefon? to je jako nejake spolecnenske faux pass jo? mozna mezi lidma mezi kterymi se pohybujete vy, ja nepotrebuju posledni model za kazdou cenu :) porsche taky nemam letosni model a ziju

  Má pravdu chlapec s rok starým iPhone vylézt a ještě ne PRO verze je tragédie, to budeš úplný looser! Tak že nemáš porsche každý rok nový model je taky trapas, já měním všechno, co rok, abych nebyl takový looser, jako vy dva dohromady. Měli jste se líp učit, nebo vybírat lépe své známé, hold se známýma to je pak život easy! Jo a manželka je jediná stará věc, co neměním tak často, ale co cca 3-5 let měním i tu, kdo by se díval, furt na tu a samou škatulu, no nééé.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.