Zavřít reklamu

S blížícím se představením nové generace iPhonů přibývají i nejrůznější úniky informací, které nám tyto telefony s předstihem poodhalují. O jeden velmi zajímavý se před chvílí postaral velmi přesný leaker Ice universe, kterému se do rukou podařily získat screenshoty z benchmarkové platformy AnTutu zachycující výkonnostní test iPhonu 12 Pro Max na iOS 14.1. Příliš veselý však není. 

Jak můžete na snímcích vedle tohoto odstavce vidět, iPhone 12 Pro Max s nainstalovaným iOS 14.1 dosáhl v testu výsledku 572 333 bodů, což není vůbec špatné skóre. I přesto se však novinka oproti iPhonu 11 Pro Max alespoň na první pohled příliš výkonnostně neposunula, jelikož “jedenáctka” dosahuje ve stejném testu skóre 524 436 bodů. Poměrně zajímavé pak je i to, že z hlediska grafického výkonu jsou oba telefony téměř totožné. 

Benchmark rovněž potvrdil, že se iPhone 12 Pro Max (a tedy i menší 12 Pro) dočká 6 GB RAM paměti a nové úložné varianty ve formě 128 GB, kterou Apple velmi pravděpodobně nahradí nynější 64 GB varianty. V tomto směru se tedy jedná o skutečně pozitivní zjištění, které potěší nejednoho jablíčkáře. Ani z výsledků výkonnostního testu bychom však neměli věšet hlavu. Je totiž potřeba si uvědomit, že velký vliv na výsledky má i software, který v telefonu běží. A jelikož je zatím iOS 14.1 testován jen interně, je takřka 100 % v plenkách a tudíž jej čeká ještě hodně oprav a optimalizací. Jeho veřejná verze tudíž může výkon telefonu posunout na zcela jinou úroveň. 

Související články

Dnes nejčtenější