Zavřít reklamu

Září není jen měsícem, kdy se žáci vrací do školních lavic a pracující najíždějí na standardní režim, ale i měsícem, kdy přichází zbrusu nové iPhony. Ty Apple letos představil už na jeho začátku, aby je mohl začít prodávat už v pátek 20. září. A jelikož jsme byli na novinky zvědaví i my, do redakce se nám podařilo pár kousků ukořistit. Mě osobně nejvíc zajímal iPhone 11, u kterého Apple lákal na perfektní funkce v kombinaci s líbivým designem a přívětivou cenou, takže jsem neváhal ani minutu, když jsem po něm mohl sáhnout v rámci recenze. S telefonem “žiji” prakticky od páteční 8. hodiny ranní, kdy jej bylo možné poprvé zaktivovat, díky čemuž už jsem si na něj stihl udělat skutečně dobrý obrázek a otestovat ho všemi možnými způsoby. Jaký dojem tedy na člověka, který využívá v každodenním životě iPhone XS a v živé paměti má recenzování iPhonu XR, novinka udělala?

Design a zpracování

Přiznám se, že z designu loňského iPhonu XR jsem měl velmi rozporuplné pocity, které ve mně převládají doposud. Na jednu stranu mu nelze upřít podobnost s prémiovou řadou, na druhou však byly rozdíly například v rámečcích, řešení fotoaparátu či rozměrech tak markantní, že na mě tento model působil a vlastně stále působí spíš jako bratranec modelů XS z nějakého osmého kolena, nežli jejich bratříček, byť vzhledem k výbavě mladší. Tentýž pocit jsem měl i poté, co mi telefon přistál v ruce v rámci recenze. Zatímco XS byla zkrátka bestie, ze které sálalo něco výjimečného, iPhone XR mi připomínal spíš hračku. I proto jsem se tak bál, že letošek bude v tomto ohledu jiný a já si nebudu schopen velmi dlouho vytvořit jakýkoliv rozumný názor, který pro mě bude následně odrazovým můstkem. Nic takového se ale kupodivu nestalo. iPhone 11 na mě působí daleko “dospělejším” a dotaženějším dojmem než jeho předchůdce, přestože třeba z hlediska rozměrů se jedná o totožný telefon, který má i v hmotnosti jen několikagramový rozdíl.

Myslím, že hlavní designovou výhrou bylo nasazení tvarově stejného modulu pro fotoaparát jako u Pro řady iPhonů – tedy čtvercový se zaoblenými rohy. Když se o této věci začalo před dlouhými měsíci spekulovat, klepal jsem si na čelo a říkal si, proč Apple nepoužije stejně řešený duální fotoaparát jako u iPhonů XS, který mě designově rozhodně neuráží. Dnes však musím uznat, že jsem se tehdy skutečně velmi mýlil, protože po designové stránce vypadají záda iPhonu 11 právě díky nově řešenému fotoaparátu velmi hezky. Svůj podíl na tom má jistě i to, že jsou tvořena z jediného kusu skla, zatímco u předešlých iPhonů byly moduly fotoaparátu do zad vsazovány a ty tak byly složeny ze dvou částí. O takové celistvosti, které se záda dočkaly letos, se tedy rozhodně mluvit nedalo. Pochválit musím i to, že zatímco záda jsou u jedenáctky lesklá, samotný modul fotoaparátu je pak matný, stejně jako třeba záda iPhonů Pro. Jedná se sice o detail, avšak na mě osobně působí tak, že i s ním si dal Apple určitou práci, přestože nad tímto prvkem mohl klidně mávnout rukou a nechat vše se stejným povrchovým opracováním. Vcelku výrazně se změnila i poloha loga Applu, které již není v horní části zad, ale v jejich středu. Detaily o certifikacích a podobné údaje, které Apple uvádí na spodku zad, pak téměř splývají se zbytkem zad a nepůsobí tedy téměř vůbec rušivě. Žíly mi netrhá ani odstranění nápisu iPhone rovněž ze zad, čímž se Applu podařilo částečně odemknout dveře designu, který tu ještě nebyl a který nelze než kvitovat.

iPhone 11 detail na zada

Co se týče přední strany telefonu, zde zamrzí relativně široké rámečky kolem displeje, kterými se stále nemůže jedenáctka s iPhony z prémiových řad rovnat. Pokud však sáhnete po modelu tmavším – tedy ideálně černém jako my v redakci – , rámečky displeje vcelku slušně splynou s rámečky hliníkovými. Zlikvidovat je ale můžete i aktivací Dark Modu z iOS 13, který rozlije displej díky černé prakticky přes celou přední stranu telefonu. Pravdou sice je, že tak dokonalé černé jako v případě OLED displeje si u jedenáctky s Dark Modem neužijete, na druhou stranu jsou však i její výsledky více než dobré. O displeji se však pobavíme detailněji až později.

Zpracování je jako vždy na jedničku.

Z hlediska zpracování není iPhonu 11 prakticky co vytknout. Hliník v kombinaci se sklem je zkrátka již sázka na jistotu, což ostatně potvrdily jak skvělé prodeje iPhonů 8, tak i vloni iPhonů XR. Ať se na telefon dívám jak chci, marně na něm hledám jakékoliv nedodělky, které by člověka jakkoliv vyvedly z míry. Dokonce i spodní otvory pro reproduktory jsou stále po obou stranách Lightning portu symetrické, což oko puntičkáře rozhodně potěší. Poměrně zajímavé je pak viditelné zmenšení horního reproduktoru, který díky tomu působí ještě méně rušivě než předtím. Škoda jen, že se nepotvrdily spekulace o přípravě speciální displejové vrstvy, která měla skrýt veškeré senzory v horním výřezu, jenž u jedenáctky samozřejmě nechybí. Rázem bychom tak mohli mluvit o celistvosti nejen ve spojení se zády, ale i předkem. Jedná se však o naprostý detail, který nikdo stejně příliš řešit nebude. Naprostá většina novopečených majitelů iPhonů 11 na ně stejně okamžitě nalepí tvrzená skla a čistý design telefonu jimi trochu rozbije.

Displej

Myslím, že právě displej je zřejmě tou nejkontroverznější částí iPhonu 11. Už vloni se dočkal Apple u iPhonu XR kvůli jeho nízkému rozlišení, jemnosti či kontrastu obrovského množství různých posměšků a jelikož nasadil u jedenáctky displej s parametry stejnými, je jasné, že se kritice nevyhne. Když se však na displej iPhonu 11 dívám, ptám se sám sebe, kdo vlastně za jeho kritikou stojí. Na papíře sice nemusí vypadat zrovna úchvatně, tedy minimálně s OLED panely u prémiové řady, avšak realita je naprosto opačná. Jasně, jeho rozlišení 1792 x 828 při 326 ppi vám asi ústa neotevře. Na druhou stranu, vážně nutně potřebujete u 6,1” zařízení rozlišení jako u počítače? Kontrastní poměr je sice jen 1400 : 1, na druhou stranu je však lepší než u iPhonu 8 Plus s 5,5” displejem, jehož kontrastní poměr je “jen” 1300 : 1. Přitom tento telefon rozhodně špatný displej nemá, ba naopak. V recenzích po vydání v roce 2017 za něj sklízel slova chvály a ani nyní si na něj jablíčkáři nestěžují, ba naopak tento model stále rádi využívají. Možná je tak na čase jednou provždy pochopit, že Liquid Retina Displej, který je u iPhonů XR a 11 využíván, zkrátka svými vlastnostmi bohatě stačí a to i náročnějším uživatelům. Ostatně, sám sebe za nenáročného rozhodně nepovažuji a přesto můžu s klidným srdcem říci, že by mi tento typ displeje rozhodně nevadil, byť už jsem zvyklý na OLED z iPhonu XS. Ano, argumenty opírající se o to, že u telefonu za 20 tisíc korun by měl být použitý lepší displej sice nejsou úplně z cesty, na druhou stranu však nikdo při představení iPhonů 7 či 8, které se prodávaly za podobné ceny při startu na displeje nenadával, byť byly +- stejné. Jasně, doba se posunula a konkurence nabízí za nižší ceny displeje lepší. Dá se však totéž říci i o procesoru, baterii nebo třeba operačním systému? Myslím, že ne. Displej iPhonu 11 tedy hodnotím stejně jako vloni u iPhonu XR velmi kladně a to po všech stránkách, tedy třeba i z hlediska pozorovacích úhlů či jasu. Na ostrém slunci sice 625 nitu v maximu úplně stačit nemusí, to však platí i u 800 nitů iPhonu 11 Pro. Kvalit OLED sice nedosahuje, to od něj ale nikdo ani nečeká.

iPhone 11 na krabicce

Baterie

Telefon testuji od pátečního rána a to skutečně intenzivně, o nabití si však zatím řekl jen jednou. Rozhodně tedy můžu potvrdit slova Applu o tom, že se jedenáctka chlubí perfektní výdrží přesahující výdrž iPhonu XR, který byl až letošní Keynote iPhonem s historicky nejdelší výdrží baterie, dokonce o celou hodinu. Obecně lze říci, že výdrž telefonu se velmi odvíjí od toho, jak intenzivně jej využíváte, ale i od jeho všelijakých nastavení, takže bych se tu nerad pouštěl do prorokování, že každému z vás vydrží bez problému tři dny.  Pravda to totiž rozhodně není. Ano, na tuto hodnotu se skutečně dostat můžete, avšak využívání telefonu musí být v takovém případě spíše menší. S jistotou bych si tak dovolil tvrdit maximálně to, že pokud na telefonu pracujete skutečně intenzivně, vydrží vám v klidu celý den s tím, že z nabíječky jej sundáte ráno po probuzení a nasadíte jej na ní večer před spaním.

Právě nabíjení baterie je u iPhonu 11 trochu smutným tématem. Zatímco Pro řada dostala do krabiček 18W nabíjecí adaptér přibalovaný třeba i k iPadům Pro, levnější varianta si musí stále vystačit s 5W adaptérem, který ji dobije za celou věčnost. Pokud tedy patříte mezi tu sortu uživatelů, která potřebuje často do telefonu “nasypat” za pár minut co největší množství energie, aby následně vydržel dalších pár hodin v provozu, koupi rychlonabíječky se nevyhnete. Jen s ní jste totiž schopni nabít iPhone z 0 na 50 % asi za 30 minut, což je zkrátka fajn. Na 100 % se pak dostanete dle mého měření s rychlonabíječkou zhruba za 1,5 hodiny, jelikož s narůstajícími procenty baterie se nabíjení zpomaluje. V případě použití 5W adaptérů byste se pak měli dostat na čas okolo tří hodin, stejně jako tomu bylo vloni u iPhonu XR. Z hlediska kapacit baterií jsou totiž tyto telefony víceméně stejné. Zatímco jedenáctka nabízí akumulátor s kapacitou 3110 mAh, iPhone XR je osazen akumulátorem s kapacitou 2942 mAh. O žádném markantním rozdílu zde tedy rozhodně nemůže být řeč. Zrychlení se nedočkalo ani bezdrátové nabíjení, které je mezi uživateli čím dál oblíbenější. Na druhou stranu, naprostá většina uživatelů smartphonů nabijí své telefony v noci, aby je měli ráno připravené v plné síle, takže zdlouhavější nabíjení až tak bolet nemusí. Nicméně rozhodně neříkám, že by nepotěšilo. Ostatně, stejně jako přibalení výkonnější nabíječky. Tak snad alespoň za rok.

iPhone 11 s krabickou

Výkon

S nedostatkem výkonu se rozhodně trápit nebudete.

Z hlediska výkonu se telefon hodnotí svým způsobem těžce. Tepe v něm totiž mimořádně výkonný a stejně tak mimořádně úsporný čipset A13 Bionic, který strká loňský A12 do kapsy ve výkonu asi o 20 %, v energetické šetrnosti pak dokonce o 40 %, což se samozřejmě projevuje i na výše zmíněné výdrži. Dalo by se tedy říci, že jde o brutální kombinaci, ze které si jeden sedne na zadek. To však nemusí být tak úplně pravda. Jasně, A13 je opravdu neuvěřitelně výkonný procesor (aby taky ne, když jej Apple použil i v Pro řadě), avšak problém je v tom, že vy jakožto uživatelé tento výkon stejně nemáte šanci využít. V App Storu je sice pár skutečně náročných aplikací, ty jsou však většinou určeny pro specifické úkony a nedá se je tak rozhodně považovat za jakékoliv masové hity. Běžný uživatel tak může procesor potrápit maximálně tak úpravami fotek v různých appkách či hraním náročnějších her, což je však pro něj skutečně malina. Za dobu testování jsem stáhl nespočet náročných her i aplikací, o kterých jsem byl přesvědčen, že by mohly telefonu zatopit, ale ani jednou jsem se nesetkal byť jen s náznakem zaseknutí či podobným problémem. Zkrátka vše funguje přesně tak, jak má a jak byste čekali. Skoro by se tak chtělo říci, že se jedná o ohranou písničku, kterou slýcháme u nových iPhonů rok co rok. To je ale svým způsobem naprosto úžasné, jelikož je tak opětovně dokazováno, na jak vysokou úroveň se již mobilní čipsety dostaly a jak složité jí je ještě vůbec pozvednout. Pokud tedy hledáte skutečně výkonný telefon, jedenáctky se rozhodně bát nemusíte. Jedná se totiž o to nejlepší, co vám nyní může Apple z hlediska mobilního výkonu nabídnout. Dokonce bych se nebál říci, že pokud jdete “jen” po výkonu a vše ostatní je vám tak trochu jedno, zapomeňte na iPhony Pro a bez váhání jděte do jedenáctky. Čipset je totiž stejný a stejně tak i RAM, což z ní dělá z hlediska výkonu o třetinu levnější Pročko. A to je zkrátka super.

Zvuk

Král je mrtev, ať žije král.

Přijde mi skoro až neuvěřitelné, jak Apple zvládá rok od roku pozvedat zvukovou reprodukci svých iPhonů na vyšší a vyšší úroveň. Pamatuji si to jako včera, co jsem se rozplýval nad velmi kvalitním zvukem iPhonu XS, který strčil iPhone X i všechny předešlé modely s přehledem do kapsy. A dnes? Král je mrtev, ať žije král. Můj iPhone XS zní v porovnání s iPhonem 11 o poznání hůře. Může za to především Dolby Atmos, které podporují všechny letošní iPhony. Díky němu si tak naplno užijete sledování filmů či seriálů, u kterých hraje zvuk prim. Pokud byste pak náhodou potřebovali ozvučit větší místnost dostatečně hlasitou hudbou, ani s tím nebude mít novinka problém. V porovnání s loňskými iPhony hraje o poznání hlasitěji a přijde mi, že si je i v maximálních hlasitostech daleko jistější jak ve výškách, tak i hloubkách. Žádné zkreslování, žádné syčení, žádné šumění – zkrátka žádné nepříjemnosti. U jedenáctky se tedy Tichý režim, který má většina z nás beztak téměř stále zaplý, vypnout vyplatí. Na druhou stranu, nečekejte zvukovou reprodukci úrovně HomePodu či podobných hraček. Malé reproduktory iPhonu zkrátka velké nepřebijí, tedy alespoň zatím.

Fotoaparát

Nejzajímavějším prvkem iPhonu 11 je bezesporu jeho nový duální fotoaparát. Oba objektivy jsou 12 MPx, přičemž jeden je širokoúhlý se clonou f/1,8 a druhý ultraširokoúhlý se clonou f/2,4 a 120° zorným polem. Ti bystřejší si tak již zřejmě všimli shody s iPhonem 11 Pro, který disponuje stejnými objektivy a navíc ještě teleskopem, díky kterému může velmi slušně opticky zoomovat. V případě iPhonu 11 si však užijete jen pětinásobný digitální zoom, což s trochou nadsázky znamená, že pro vyfocení vzdáleného předmětu ve větší velikosti bude pro vás daleko lepší k němu dojít či doběhnout než jej zoomovat digitálně. Kvalita podobných přiblížení totiž valná rozhodně není a s tím ani Apple nic nezmůže. Digitální zoom bych vám tedy skutečně doporučoval používat co nejméně či v ideálním případě vůbec.

iPhone 11 detail na fotoaparat

Při focení máte možnost určit si objektiv, kterým budete fotit a to i přes nativní aplikaci Fotoaparát. Zvolením objektivu však uděláte de facto jen to, že určíte, jaký bude primární a jaký sekundární. Při stisknutí spouště jsou stejně využity oba objektivy, díky čemuž následně telefon ze zachycených snímků poskládá pomocí Smart HDR funkce co možná nejlepší fotku. S trochou nadsázky se tak dá říci, že i sebehorší fotka vypadá ve výsledku díky Smart HDR, které by mělo být ještě propracovanější než loni, skutečně dobře. Osobně mě velmi potěšila i možnost nastavit si přes základní rozhraní appky Fotoaparát poměr fotky, tedy 4:3 či 16:9, popřípadě i 1:1 pro čtverec, pokud chcete fotku třeba na Instagram.

Zachovány jsou samozřejmě i vychytávky typu Live Photos či různé filtry, přes které lze fotit nebo kterými lze následně fotky prohnat, aby vypadaly zajímavěji. Ani na portrétní režim Apple nezanevřel, ale v případě iPhonu 11 jej naopak výrazně vylepšil. Zatímco u iPhonu XR bylo možné na portrétní režim fotit jen lidi, v případě jedenáctky už zvládnete i zvířata či předměty. Je však potřeba se smířit s tím, že výsledná fotka se někdy úplně dokonale nepovede a některé její části mohou být například chybně rozmazány či jiné naopak nerozmazány. V případě focení zvířat si zase užijete jen obrysové, studiové a přirozené světlo. Nemyslím si však, že by to něčemu vadilo. Právě tyto tři režimy jsou totiž alespoň dle mého pozorování suverénně nejpoužívanějšími a tak bude jen málokdo plakat po dalších možnostech.

Širokoúhlý objektiv

V krátkosti bychom si měli posvítit i na jednotlivé objektivy a jejich využití. Začněme tedy klasikou v podobě širokoúhlého objektivu, který je v iPhonech a potažmo i jiných telefonech využíván roky. Jak jsem již výše uvedl, ten má clonu f/1,8, což z něj dělá zajímavou volbu prakticky do jakýchkoliv světelných podmínek. Měli byste s ním být schopni nafotit velmi pěkné fotky jak za ideálního počasí, tak i slušné fotky za horších světelných podmínek či tmy. Zkrátka taková univerzální klasika, která sice ničím nepřekvapí, avšak rozhodně ani nezklame. Fotky z ní jsou totiž prvotřídní.

Ultraširokoúhlý objektiv

Naopak širokoúhlý objektiv se na iPhonech objevil letos vůbec poprvé, díky čemuž si vysloužil značnou pozornost. Přiznám se však, že po testech si nejsem tak úplně jistý, zda bych jej radši na iPhonu 11 nenahradil teleskopem, díky čemuž bych se nemusel bát zoomovat. Jak už název objektivu napovídá, jste skrze něj schopni zachytit skutečně široký prostor před vámi. To zní sice lákavě, avšak se clonou f/2,6 a prvních testech tohoto objektivu za mírně se zhoršujících světelných podmínek rychle vystřízlivíte. Objektiv sice fotí fajn, avšak rozhodně ne dokonale či snad skvěle. Kdybych jej měl porovnat se širokoúhlým, objektivně bych řekl, že jeho kvalit nedosahuje, což je skutečně škoda. Ve výsledku se tu tak můžete řídit podobnou radou jako u zoomování, jen naopak – tedy pokud chcete zachytit skutečně širokou scénu a máte čas, lepší bude, když uděláte pár kroků zpět a do hledáčku širokoúhlého objektivu se vám vejde vše, co jen chcete. Tím rozhodně nechci říci, že nemá ultraširokoúhlý objektiv vůbec smysl využívat, avšak pokud prahnete po kvalitě, asi jej mít příliš v permanenci nebudete.

iphone 11 fotoaparát

Noční režim

Z Nočního režimu si sednete na zadek.

Kdybyste se mě zeptali, z čeho si u iPhonu 11 skutečně sednete na zadek, řekl bych bez váhání, že z nočního režimu. Jak již jeho název napovídá, ten umožňuje fotit velmi kvalitní fotky v noci či obecně za zhoršených světelných podmínek a to skutečně ve velmi dobré kvalitě. Princip focení je přitom velmi jednoduchý. Nativní aplikace Fotoaparát sama rozezná, zda je potřeba Noční režim zaktivovat, což následně automaticky udělá a vám pak už stačí jen zmáčknout spoušť a nehybně vydržet několik vteřin, než se fotka zachytí. Expozici si přitom můžete vlastnoručně nastavit a to buď na kratší či naopak delší, popřípadě jí i zcela deaktivovat. Obecně platí, že čím delší expozice je, tím světlejší jsou i výsledné fotky. To však může být ve výsledku spíš na škodu, jelikož pak mohou působit značně nepřirozeně. Rozhodně bych tedy doporučil si s expozicí příliš nehrát a nechat vždy volbu její délky na iPhonu, jelikož je na něj v tomto směru skutečně spolehnutí.

Test nocniho rezimu iPhonu 11 a iPhonu XS zachycujici obchod

Výsledné fotky jsou i za velké tmy velmi kvalitní a jdou na nich rozpoznat jednotliví lidé či objekty. Občas se mi však stalo, že ač jsem telefonem vůbec nehýbal, výsledná fotka byla mírně rozostřená. Většinou však stačilo focení zopakovat a výsledek byl na druhý pokus o poznání lepší. Rovněž je potřeba počítat s tím, že pokud je kolem vás naprostá tma, výsledek zkrátka zcela dobrý nebude nikdy. Při jasné noci či na ulici s pouličními lampami ale problémy mít nebudete – respektive neměli byste mít. Dlouhá expozice umožňující fotoaparátu pohltit relativně dost světla v kombinací se stabilizací zkrátka dělá své. Na výsledky se můžete podívat v galerii vedle tohoto odstavce. Nalevo je vždy obyčejná večerní fotka z iPhonu 11, vpravo pak fotka focená přes noční režim. Na pár snímcích pak můžete porovnat i to, jak si v porovnání s jedenáctkou vede i iPhone XS. Kromě fotek jsem pak zkusil i krátký noční videozáznam z iPhonu XS a 11, na jehož porovnání se můžete podívat ve videu pod tímto odstavcem. Závěrem jen dodám, že o Noční režim se stará širokoúhlý objektiv a podporuje jen focení, videa jsou bez jakékoliv možnosti zesvětlení.

Zvukový zoom

Pokud jste milovník videí, vyrazit dech by vám mohl i Zvukový zoom, který funguje na jedenáctce skutečně super. Stačí, abyste se při natáčení zaměřili nebo se minimálně snažili zaměřit a zaostřit na určitý objekt, kterého si následně “všimne” iPhone a softwarově se pokusí zvuk, který vydává, zesílit. S funkcí jsem si hrál v lese plném šumějících stromů, mezi kterými jsem zpozoroval zpívajícího ptáka, jehož písničku se mi podařilo pomocí zoomu zachytit troufnu si říci velmi slušně. Na výsledek se můžete podívat ve videu pod tímto odstavcem. 

Další vylepšení

iPhone 11 toho nabízí zajímavého opravdu dost. Za zmínku stojí třeba zvýšení odolnosti proti prachu a vodě na IP68 či použití nejodolnějšího tvrzeného skla, které bylo kdy na telefonech použito. Tyto dvě věci však nelze příliš dobře otestovat, takže v tomto směru nezbývá nic jiného než Applu jeho tvrzení věřit. Co však otestovat lze je lepší Face ID, které by mělo být nyní až o 30 % rychlejší než u iPhonu XS, což dle mého názoru opravdu je. Svižnost, se kterou se telefon odemkne pomocí obličeje, je skoro až neuvěřitelná a myslím, že si jí zamilujete.

iPhone 11 detail na Face ID

Resumé

Jedná se totiž o naprosto úžasný stroj, který má ve srovnání s iPhony 11 Pro jen minimum kompromisů.

Abych byl upřímný, z iPhonu 11 jsem snad ještě nadšenější než z iPhonu XS, který jsem si vloni pořídil a recenzoval jej. Jedná se totiž o naprosto úžasný stroj, který má ve srovnání s iPhony 11 Pro jen minimum kompromisů, a který svými funkcemi strká loňské a předloňské prémiové modely do kapsy, přestože je o poznání levnější, než jsou nyní ony. Za necelých 21 tisíc korun, které si za něj Apple v základu účtuje, se podle mého názoru rozhodně vyplatí všem jablíčkářům, kteří letos chtějí upgradovat na nový iPhone, ale nechtějí za něj dát 30 tisíc korun či více. I nejvyšší kapacitní varianta jedenáctky je totiž levnější než základní iPhone 11 Pro. Co se pak týče majitelů prémiových iPhonů X či XS, potažmo iPhonů XR, ti se musí rozhodnout hlavně podle toho, zda pro ně hraje prim noční fotka. Pokud ano a nechtějí moc utrácet, z iPhonu 11 budou zajisté v tomto směru nadšení. V případě majitelů X či XS se sice bude jednat v případě displeje či rámečku o krok dozadu, avšak troufnu si říci, že tento krok bude skutečně mírný. Displej je totiž opravdu dobrý a hliník jakbysmet. Záleží však opravdu na preferencích. 

Dnes nejčtenější

.