Zavřít reklamu

Jeden z přímých konkurentů Applu, společnost Google, před pár dny představila své nové vlajkové lodě v podobě zařízení Pixel 4 a 4 XL. Tyto novinky mají rozhodně co nabídnout – oproti svému předchůdci mají na svých zádech hned dvě kamery, disponují displejem s 90Hz obnovovací frekvencí, vylepšeným odemykáním pomocí obličeje, či zbrusu novým radarovým čipem Soli, díky kterému můžete ovládat nový Pixel různými gesty ve vzduchu. Jak na tom je ale Pixel 4 (XL) v porovnání s iPhonem 11 Pro (Max)? Obě zařízení jsou si velice podobná, i přesto je zde však několik funkcí a vlastností, ve kterých má iPhone jednoduše navrch. Pojďme se na všechny z nich společně podívat v tomto článku.

Výkon

Všichni příznivci mobilního světa ví, že Apple je na tom se svými procesory série A téměř bezkonkurenční. Napomáhá tomu také fakt, že si je vyrábí sám a nemusí se spoléhat na jiné společnosti, které by mu procesory dodávaly. Google Pixel 4 disponuje momentálně nejnovějším procesorem od Qualcommu, který nese označení Snapdragon 855. Samozřejmě se jedná o kus výkonného hardwaru, to nelze popřít, ale rozhodně není tak výkonný a rychlý, jako právě procesor Apple A13 Bionic, který se nachází v nejnovějších iPhonech 11 a 11 Pro. Tento fakt potvrzují i výkonnostní testy, při kterých procesory A13 Bionic hravě poráží svou konkurenci. I přesto, že Google Pixel 4 (nejspíše) disponuje 6 GB paměti RAM, což je v porovnání s iPhony 11 Pro o 2 GB více, i přesto na poli výkonnosti stále vede Apple.

Fotoaparát

Souvisejíci

Produktová řada Pixel od Googlu byla vždy známá svým kamerovým ústrojím. Jedná se o jedny z mála telefonů, které dokáží kvalitou kamer konkurovat právě iPhonům. Občas se stal králem fotoaparátů Pixel, občas zase iPhone. Tento rok je ale výsledek více, než jasný. Apple své příznivce velice překvapil novou ultra-širokoúhlou čočkou, která si v recenzích odnáší jen pozitivní dojmy. Bohužel, Google Pixel disponuje oproti iPhonu 11 Pro (Max) pouze dvěma čočkami a nabízí klasický širokoúhlý fotoaparát společně s teleobjektivem. Ultra-širokoúhlou čočku byste tedy na nových Pixelech hledali marně. Rozhodně však nemůžeme tvrdit, že by kvalita fotografií z Pixelu 4 byla špatná, to ani omylem – iPhone je ale letos prostě lepší. Na srovnávací test a podrobné specifikace se můžete podívat ve článku, který přikládám vedle tohoto odstavce.

Výdrž baterie

Pokud se zeptáte uživatelů mobilních zařízení, jaké jsou jejich priority při výběru chytrého telefonu, tak právě výdrž baterie bude na jedné z horních příček. Jak Apple, tak i Google v posledních letech ušli na cestě ke zlepšení výdrže baterie kus cesty, avšak letos to vypadá, že bude mít Apple opět navrch. iPhony 11 Pro mají oproti loňským modelům o mnoho větší výdrž baterie na jedno nabití, což si pochvalovali recenzenti z celého světa. Celková kapacita baterie u nových iPhonů je také větší, než u nových Pixelů, a tak lze delší výdrž očekávat. Aby Google dokázal Apple ve výdrži baterie překonat, musel by přijít s perfektní systémovou optimalizací, což je však velmi nepravděpodobné.

Design

Design a vzhled zařízení je čistě subjektivní a záleží na tom, co se líbí každému člověku. Rozhodně lze však porovnat alespoň materiály, které byly pro zkonstruování použity, a také celkový dojem. Hned na začátek se hodí říct, že rámeček Pixelu 4 je vyhotoven z hliníku, kdežto iPhone 11 Pro má rámeček z nerezové oceli. Na zádech obou zařízení se poté nachází sklo, byť u iPhonu 11 Pro je zpracováno v matu, horní ústrojí kamer má u obou zařízení tvar čtverce. Když však obě zařízení otočíte displejem nahoru, tak už je to jiná pohádka. iPhone 11 Pro si sice i nadále ponechal notorický výřez (notch), avšak Google Pixel 4 má stále klasický rámeček, který už je lze u vlajkové lodě v dnešní době považovat za lehce zaostalý. Hodně recenzentů uvádí, že se iPhone 11 Pro v ruce jeví o mnoho více prémiovější, než právě Pixel 4.

Displej

Výběr displejů u iPhonu 11 Pro (Max) a Pixelu 4 (XL) je velice podobný. iPhone 11 Pro disponuje 5.8″ displejem, Pixel 4 poté 5.7″. Větší modely, tedy iPhone 11 Pro Max a Pixel 4 XL disponují 6.5″ displejem, respektive 6.3″ displejem. Všechny tyto modely jsou samozřejmě osazené displeji s technologií OLED. Zde ale lehké podobnosti obou displejů končí. Pixel 4 (XL) sice může nabídnout 90Hz obnovovací frekvenci, avšak Apple naproti tomu nabízí kontrastní poměr 2 000 000 : 1, kdežto Pixel 4 pouze 100 000 : 1.

Dnes nejčtenější

.