Zavřít reklamu

Společnost Apple včera uveřejnila své finanční výsledky za třetí čtvrtletí letošního roku. Jak už bývá zvykem, tak se při těchto příležitostech rozmluví výkonný ředitel jablečné společnosti Tim Cook o mnohých věcech. Několik slov padlo o chystané službě Apple TV+, něco málo zase o Apple Pay, a samozřejmě nechyběly i poznatky o nových iPhonech. Tim Cook jednoduše uvedl, že prodeje iPhonů 11 zaznamenaly naprosto skvělý start. Může za to jak samotný úspěch tohoto nejlevnějšího modelu, tak také fakt, že se iPhone 11 stal na poměry Applu oblíbeným i v Číně.

V Číně se iPhone 11 těší veliké oblibě především kvůli své ceně. Apple se poučil ze své minulosti, kdy zjistil, že iPhone okolo 700 dolarů je pro Čínu velmi přijatelný. Jablečná společnost tedy učinila jednoduchý krok a nyní sbírá své plody v podobě skvělých prodejů po celém světě. Apple dále předpokládá, že poslední čtvrtletí letošního roku bude ještě lepší, a to především díky prosincovým svátkům. iPhone je jednoduše skvělým dárkem, který potěší doopravdy každého. Odbyt Applu v posledním čtvrtletí by se měl pohybovat mezi 85,5 miliardami dolarů a 89,5 miliardami dolarů. Cook uvádí, že jsou tyto výpočty založené na skvělém prodeji služeb, nositelného příslušenství a samozřejmě také na prodejích nových iPhonů. Bohužel pro nás, Apple přestal s veřejností sdílet přesná čísla, která se týkají prodejů iPhonů – počet prodaných jednotek lze tedy pouze odhadovat.

Výkonný ředitel jablečné společnosti, Tim Cook, dále uvedl, že doufá v urovnání obchodních sporů mezi Spojenými státy a Čínou: „Přiznám se, že neznám všechny stránky tohoto sporu, ale myslím si, že dojde k urovnání vztahů. Předpokládám, že se to stane v rámci posledního letošního čtvrtletí.“ Kromě vysoké poptávky po iPhonech 11 také napomáhá prodejům v Číně snížení cen starších iPhonů a dokonce i prodeje nositelného příslušenství a služeb. „Pokaždé se snažíme být lepší a lepší. Jsme spokojeni s tím, jak se teď věci mají. Všechny naše snahy se projevily,“ uvedl na závěr Tim Cook.

Související články

Dnes nejčtenější

.